Za tydzień DREMA 2018 - zapraszamy na wydarzenia towarzyszące

| Gospodarka Aktualności

W dniach 11-14 września  w Poznaniu na  targach DREMA - FURNICA - SOFAB spotka się cała branża drzewna i meblarska. Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w wydarzeniach towarzyszących - czyli między innymi w seminarium Państwowej Inspekcji Pracy "Włącz bezpieczeństwo przy obróbce drewna!" oraz w prezentacjach i wykładach na temat innowacji w ostrzeniu narzędzi.

Za tydzień DREMA 2018 - zapraszamy na wydarzenia towarzyszące

Włącz bezpieczeństwo przy obróbce drewna!

Seminarium "Włącz bezpieczeństwo przy obróbce drewna!" będzie doskonałą okazją, by poznać efekty działań prewencyjno-kontrolnych inspekcji pracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa pracy w branży drzewnej. Zostaną zaprezentowane materiały pomagające pracodawcom w dostosowaniu zakładów do standardów bezpieczeństwa. Dodatkowo, na specjalnie uruchomionym stoisku na targach, będzie można skorzystać z porad ekspertów i otrzymać bezpłatne publikacje dotyczące bezpiecznej pracy.

Seminarium odbędzie się 11 września o godz. 10:00 w Sali Zielonej. Podczas seminarium podsumowana zostanie kampania prewencyjno-kontrolna Państwowej Inspekcji Pracy "Włącz bezpieczeństwo przy obróbce drewna!". Zaprezentowane zostaną materiały przygotowane dla pracodawców, a pracodawca-uczestnik programu prewencyjnego przedstawi swoje doświadczenia związane z działaniami naprawczymi w swojej firmie. Omówione także będą ujawniane w trakcie kontroli inspekcji pracy nieprawidłowości związane z użytkowaniem maszyn do obróbki drewna.

Jak zapewnia Państwowa Inspekcja Pracy, koniec kampanii "Włącz bezpieczeństwo przy obróbce drewna!" nie oznacza zakończenia działań na rzecz bezpieczeństwa pracy w tej branży. Pracodawcy i pracownicy nadal mogą korzystać z materiałów dostępnych na stronie www.bhpnatak.pl. Można tam znaleźć m.in.:

  • filmy instruktażowe dotyczące potencjalnych zagrożeń,
  • filmy instruktażowe prezentujące zasady bezpiecznej pracy z maszynami do obróbki drewna - frezarkami pionowymi dolnowrzecionowymi, pilarkami tarczowymi stołowymi, pilarkami taśmowymi stolarskimi, strugarkami wyrównywarkami,
  • filmy służące identyfikacji zagrożeń związanych z hałasem i zapyleniem w miejscu pracy,
  • bezpłatne wydawnictwa, m.in. "Tartak i stolarnia. Lista kontrolna z komentarzem. Materiał pomocniczy dla pracodawców", "Bezpieczna praca w tartaku. Poradnik dla pracownika", "Bezpieczna praca w stolarni. Poradnik dla pracownika", "Maszyny do obróbki drewna. Dostosowanie do wymagań minimalnych", a także analizy wybranych wypadków przy pracy.

DREMA Tools - innowacje w ostrzeniu narzędzi

Firma ITA TOOLS w pawilonie nr 3A odwzoruje podczas targów swoją ostrzarnię z Mielca. Wspólnie z markami DMG MORI, WALTER, ANCA, KEYENC, HAIMER, CEIA stworzy przestrzeń DREMA Tools, w ramach której zaprezentuje na żywo technologię ostrzenia i regenerację narzędzi. Pokazy i wykłady na miarę czwartej rewolucji przemysłowej odbywać się będą codziennie na stoisku nr 7. Wprowadzą one uczestników targów DREMA w zupełnie nowy wymiar ostrzenia i regeneracji narzędzi oraz obróbki materiałów.

Tematyka przewidziana w programie wykładów:

  1. Co to jest węglik spiekany i jak ostrzymy narzędzia VHM oraz HM?
  2. Czym jest ostrzenie elektroiskrowe - ostrzenie narzędzi diamentowych do obróbki drewna i materiałów drewnopochodnych?
  3. Innowacyjna technologia ablacji laserowej. Najnowsza technologia ostrzenia narzędzi diamentowych laserem.
  4. Przemysł 4.0 w najnowszych agregatach obróbczych CNC Atemag.
  5. Nowa usługa znakowania i monitorowania eksploatacji narzędzi. E-narzędziownia w praktyce.

Wykłady prowadzone będą w dniach 11-13 września w godzinach 10:00, 12:00, 14:00, 16:00 oraz ostatniego dnia targów DREMA (14 września) w godz. 10:00, 12:00 i 14:00.

źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie

Zobacz również