W Poznaniu ruszą pokazowe fabryki działające w ramach projektu DREMA DZIECIOM

| Gospodarka Aktualności

DREMA DZIECIOM to idea łącząca charytatywny cel z przestrzenią edukacyjną, która pozwoli gościom zbliżających się targów DREMA na zapoznanie się z technologiczną stroną procesu produkcji mebli. Przestrzenie w pawilonach 5 i 6 Międzynarodowych Targów Poznańskich po raz kolejny zamienią się w pokazowe fabryki, prezentujące nowoczesne technologie i maszyny do obróbki drewna.

W Poznaniu ruszą pokazowe fabryki działające w ramach projektu DREMA DZIECIOM

W ciągu czterech dni trwania targów DREMA 2018 - od 11 do 14 września - przy czynnym udziale studentów Wydziału Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz zaangażowaniu partnerów z branży drzewnej i meblarskiej powstanie 10 zestawów mebli przeznaczonych do wyposażenia pokoju dziecięcego. W skład jednego zestawu wchodzi łóżko oraz łóżko piętrowe z materacami, komoda i biurko. Produkcja obejmuje proces obróbki drewna i płyt meblowych, oklejania wąskich płaszczyzn, uszlachetniania powierzchni elementów drewnianych, montażu okuć oraz pakowania wyrobów gotowych.

Nowością tegorocznej odsłony projektu DREMA DZIECIOM jest produkcja dziecięcych mebli tapicerowanych. Zaplanowano wytworzenie 10 kompletów "fotel z podnóżkiem", które uzupełnią zestawy mebli drewnianych. Projekt został opracowany przez studentów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

W tym roku sprzęty będą wykonane z kilku różnych materiałów stosowanych przy produkcji mebli tapicerowanych, tj. klejonki, płyt wiórowych oraz pianki tapicerskiej. Wszystkie operacje produkcyjne będą wykonywane na żywo w trakcie 4 dni targów. Stanowi to doskonałą okazję, aby lepiej poznać całą współczesną technologię produkcji mebli, od projektu po gotowe produkty. Przybliżone zostanie specjalistyczne oprogramowanie i jego efektywne wykorzystanie w procesie produkcji mebli tapicerowanych, jak również systemy CNC do rozkroju płyty wiórowej czy klejonki oraz do cięcia konturowego pianek tapicerskich.

Wszystkie meble wytworzone w ramach projektu DREMA DZIECIOM przekazane zostaną przy wsparciu fundacji "Tak po prostu" dla dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych.

DREMA DZIECIOM 2018 to działania Fabryki Mebli na Żywo, koordynowanej przez Wydział Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (pawilon 6) oraz Polskiej Fabryki Mebli - nadzorowanej przez Stowarzyszenie DROMA i firmę InfoTEC CNC (pawilon 5).

Akcja DREMA DZIECIOM to nie tylko doskonałe narzędzie promocyjne dla firm działających w sektorze drzewnym i meblarskim. Pokazowa produkcja mebli na żywo to również poligon umiejętności praktycznych dla studentów i przede wszystkim szlachetny cel. Z roku na rok przybywa sponsorów - w 2017 r. projekt miał ponad 40 partnerów.

źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie