Ruszają targi DREMA - odwiedź Strefę Wiedzy!

| Gospodarka Aktualności

Od dzisiaj do 14 września w Poznaniu potrwają targi branży drzewnej i meblarskiej - DREMA 2018, podczas których już tradycyjnie funkcjonować będzie, utworzona przez portal Drewno.pl, Strefa Wiedzy. W strefie tej poznać można ofertę podmiotów jakie działają na rzecz branży. W tym roku organizatorzy skupią się na wiedzy, edukacji i konsultingu.

Ruszają targi DREMA - odwiedź Strefę Wiedzy!

Wiedza

W tym roku w Strefie Wiedzy goście targów będą mogli porozmawiać m.in. ze specjalistami Wydziału Technologii Drewna i Instytutu Technologii Drewna w Poznaniu. Ponadto na pytania dotyczące ręcznej obróbki drewna chętnie odpowiedzą fachowcy za sklepu Dluta.pl (którzy doradzą również w doborze narzędzi, jakie będzie można zakupić podczas targów), Łukasz Giergasz - "Stolarnia 5m2" oraz rzeźbiarz Robert Wyskiel. Na stoisku internetowego Sklepu Drewno.pl tradycyjnie dostępne będą najnowsze wydawnictwa branżowe.

Edukacja

Kształcenie zawodowe to jeden z ważnych elementów, który pozwala na rozwój branży. Swoją ofertę edukacyjną pokaże Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Garbatce-Letnisku. Uczniowie tych szkół będą prezentować swoje umiejętności podczas pokazów na żywo. Tym razem młodzież wykonywać będzie m.in. drewniane ule dla pszczół do przyszkolnej pasieki oraz budy dla psów, które przekazane zostaną na rzecz nowo powstającego schroniska nadzorowanego przez  Ogólnopolską Fundację NaszeZoo.pl. Wydział Technologi Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przedstawi możliwości i kierunki kształcenia inżynierskiego.

Pozaszkolną ofertę kursów zawodowych przedstawi Centrum Kształcenia Ustawicznego Forest Consulting Center oraz portal Drewno.pl - m.in. kursy brakarzy surowca drzewnego, brakarzy tarcicy konstrukcyjnej, operatorów harvestera i forwardera, operatorów traków taśmowych i inne. W roli operatora harvestera sprawdzić się będzie można na profesjonalnym symulatorze wykorzystywanym podczas szkoleń. Osoby które chciałyby nauczyć się pracy z tradycyjnymi narzędziami do obróbki drewna będą mogły zapisać się na szkolenia, które prowadzić będzie Łukasz Giergasz.

Konsulting

Korzystanie z usług zewnętrznych konsultantów i ekspertów w różnych dziedzinach, w polskich przedsiębiorstwach wciąż nie jest popularne. Tymczasem korzystanie z wiedzy takich osób często okazuje się tańsze i szybsze, niż zdobywanie własnego doświadczenia. Drewno.pl pomoże znaleźć osobę, która jest w stanie wesprzeć przedsiębiorcę w prowadzeniu firmy lub pomóc w rozwiązaniu problemów.

W pawilonie 3 - Pawilonie Promocji Drewna - z ramienia portalu Drewno.pl przygotowana zostanie przestrzeń przeznaczona do promocji wiedzy związanej z branżą drzewną. W ciągu czterech dni będzie tu można porozmawiać z konsultantami doradzającymi w następujących dziedzinach:

 • organizacja produkcji i usprawnienia organizacyjne,
 • optymalizacja kosztów produkcji,
 • automatyzacja i usprawniania procesów produkcyjnych,
 • doradztwo techniczne i inwestycyjne,
 • zewnętrzne źródła finansowania inwestycji (dotacje),
 • systemy Zakładowej Kontroli Produkcji w zakładach przemysłu drzewnego (certyfikacja CE drewna konstrukcyjnego),
 • systemy certyfikacji FSC i PEFC w zakładach przemysłu drzewnego,
 • rzeczoznawstwo z zakresu parkieciarstwa,
 • e-commerce,
 • marketing i reklama w internecie,
 • doradztwo w zakresie kursów i szkoleń zawodowych dla branży leśnej i drzewnej,
 • pozyskiwanie zewnętrznego dofinansowania szkoleń z PUP dla osób zatrudnionych i właścicieli firm.

źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie