Atrem zbuduje inteligentną sieć dla spółki Enea Operator

| Gospodarka Aktualności

Należąca do grupy Atrem spółka Contrast podpisała z firmą Enea Operator umowę dotyczącą budowy w oddziale Zielona Góra inteligentnej sieci energetycznej. Umowa ma wartość 12,6 mln zł brutto. Termin jej realizacji określono na 142 tygodnie od momentu podpisania. Zgodnie z umową Contrast zmodernizuje i przebuduje linie oraz stacje SN i nn, automatyzując je poprzez zastosowania zdalnego sterowania i elektroenergetycznej automatyki zabezpieczeniowej.

Atrem zbuduje inteligentną sieć dla spółki Enea Operator

Grupa Atrem wykonuje prace związane z automatyką przemysłową i elektroenergetyką, realizując zlecenia jako generalny wykonawca bądź podwykonawca największych grup budowlanych w Polsce. Pierwsze półrocze bieżącego roku Atrem zakończył jednak ze stratą w wysokości 1,9 mln zł.

Podobne do obecnej umowy, spółki Contrast i Enea Operator zawarły już na początku sierpnia oraz w maju bieżącego roku. Pierwsza z nich dotyczy budowy elementów inteligentnej sieci na terenie gorzowskiego oddziału operatora i ma wartość 14,5 mln zł brutto, natomiast druga - o wartości 11,7 mln zł brutto - dotyczy przebudowy stacji elektroenergetycznej w Pile.

źródło: WNP