Lumel ma już 65 lat

| Gospodarka Aktualności

Marka Lumel znana jest na całym świecie z produkcji najwyższej jakości aparatury pomiarowej i odlewów wysokociśnieniowych. Firma dostarcza kompleksowe rozwiązania dla sektora energetyki i automatyki przemysłowej, a także dla przemysłu motoryzacyjnego, chemicznego, hutniczego, spożywczego i HVAC. Wczoraj minęło 65 lat istnienia Lumela.

Lumel ma już 65 lat

Historia

07.11.1953 r. - rozpoczęła się piękna karta historii Lumelu. Mierniki analogowe, samochodowe i przenośne made in Lumel szybko zdobyły rynek. W roku 1969 w Lumelu ruszyła produkcja odlewów. Lata 80, 90, 2000 to dynamiczny rozwój spółki, który przekłada się na coraz mocniejszy udział w europejskim rynku automatyki i odlewnictwa.

Dziś

Lumel jest członkiem międzynarodowej grupy kapitałowej. Rokrocznie produkuje kilkaset tysięcy zaawansowanych urządzeń, kilka milionów płytek, a w Lumel Alucast kilkadziesiąt form i kilka  milionów odlewów wysokociśnieniowych. Lumel ma klientów w 65 krajach na całym świecie. W 2018 r. - po raz drugi z rzędu - marka Lumel jest najbardziej popularną marką w Polsce.

Przyszłość

Firma jest gotowa na wyzwania, które stawia przed nią nowoczesny przemysł 4.0. Opracowywane przez Lumel rozwiązania automatyki bazują na najnowocześniejszych technologiach komunikacji cyfrowej, a zautomatyzowana produkcja i know-how pozwalają realizować trudne projekty z zakresu odlewnictwa. - Choć dużo osiągnęliśmy, wiemy, że wiele jeszcze przed nami i dlatego obiecujemy, że nie zwolnimy, a Państwa zaufanie jest dla nas najwyższą wartością - zapewnia firma Lumel.

źródło: Lumel

Zobacz również