Ford poszerza zainteresowanie elektromobilnością - teraz hulajnogi

| Gospodarka Aktualności

Koncern Ford przejął amerykański start-up Spin oferujący obecnie w dziewięciu miastach i na pięciu kampusach uniwersyteckich wynajem hulajnóg elektrycznych. Wall Street Journal poinformował, że transakcja wyniosła w przybliżeniu 80-90 mln dolarów. Spin deklarował wcześniej uruchomienie wypożyczalni w 60 lokalizacjach, a teraz zyskał potężnego inwestora.

Ford poszerza zainteresowanie elektromobilnością - teraz hulajnogi

Zdaniem agencji Bloomberg, dzięki przejęciu Ford zabezpiecza sobie możliwość działania na szerszym polu usług związanych z elektromobilnością. Ford postrzega Spin jako dobrą inwestycję na drodze do realizacji wizji dotyczącej miejskiego transportu.

Start-up rozpoczął swoją działalność wiosną bieżącego roku, oferując możliwość przemieszczania się elektryczną hulajnogą w obszarze San Francisco. Nowy środek lokomocji wywołał kontrowersje wśród pieszych i kierowców.

Spin zebrał na swoją działalność około 8 mln dolarów. Firma nie działa jednak w tym segmencie sama. Liderzy tego biznesu - firmy Bird i Lime - byli w stanie zgromadzić środki finansowe sięgające setek milionów dolarów.

Start-up Lime wspierany jest przez Google'a i Ubera. Wypożyczalnie hulajnóg Lime działają między innymi w San Francisco, Los Angeles, Madrycie, Paryżu i Pradze. Niedawno system Lime ruszył we Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Łodzi, Krakowie i Warszawie. W każdym mieście do dyspozycji jest kilkaset pojazdów.

źródło: WNP

Zobacz również