Duże wzrosty na rynku skanerów 3D

Według Allied Market Research wartość światowego rynku skanerów 3D zwiększy się z 8 mld dolarów w 2017 roku do 53 mld dolarów w 2025. Będzie to oznaczać średni coroczny wzrost aż o 26%. Największym odbiorcą skanerów 3D w 2017 r. - z udziałem wynoszącym prawie 40% - była Ameryka Północna, głównie Stany Zjednoczone. Na pozycji drugiej znalazła się Europa, gdzie największy popyt na skanery 3D odnotowano w Wielkiej Brytanii.

Posłuchaj
00:00

W przyszłości zapotrzebowanie na te urządzenia w Ameryce Północnej będzie w dalszym ciągu szybko rosło - według przewidywań w średnim tempie 23% rocznie. Dwa czynniki, które napędzają rozwój rynku skanerów 3D, to postęp w dziedzinie ich konstrukcji oraz rosnąca liczba zastosowań, między innymi w inżynierii wstecznej, szybkim prototypowaniu z wykorzystaniem drukarek 3D, kontroli jakości, skanowaniu ciał w medycynie, sztuce filmowej czy konserwacji zabytków.

Cały czas głównym czynnikiem hamującym rozwój rynku skanerów 3D jest bardzo duży koszt zakupu, przez który na ich stosowanie stać w zasadzie jedynie duże organizacje i przedsiębiorstwa.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
PLC, HMI, Oprogramowanie
25 lat współpracy Phoenix Contact i Eplan
Aktualności
Stabilny wzrost na rynku obrabiarek
Przemysł 4.0
Pepperl+Fuchs prezentuje Digital Twin Starter Kit na Hannover Messe 2025 – rewolucja w IIoT
Przemysł 4.0
Już za miesiąc Warsaw Industry Automatica 2025
Przemysł 4.0
Swoją efektywność potwierdza pierwszy w Polsce magazyn z robotami Skypod firmy Exotec
Komunikacja
Tauron rozbudowuje system teletransmisyjny
Powiązane treści
Globalny rynek skanerów pomiarowych 3D - 1,4 mld dolarów w 2024 r.
Skanery Hokuyo zapewniają bezpieczeństwo
Niezawodna kontrola jakości ze skanerami laserowymi z oferty WObit
Skanery laserowe w zrobotyzowanych systemach spawania
Gefertec wyprodukował części zamienne do lokomotyw metodą druku 3D
Określanie pozycji robotów mobilnych z wykorzystaniem skanerów laserowych LRF
2018 to był dobry rok

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów