Rynek włókien szklanych - prawie 11 mld dolarów w 2025 roku

Rynek włókien szklanych czeka stabilny wzrost, średnio co roku o prawie 5%, aż do roku 2025, kiedy jego wartość według Transparency Market Research sięgnie 11 mld dolarów. Wzrost ten napędzi przede wszystkim zapotrzebowanie w przemyśle motoryzacyjnym. Poza tym przybywać będzie zastosowań dla włókien tego typu w budownictwie. Głównymi czynnikami hamującymi będą z kolei drogie surowce do produkcji, brak producentów i obawy o negatywny wpływ na środowisko i zdrowie. Największy popyt na tytułowe włókna spodziewany jest w regionie Ameryki Północnej.

Posłuchaj
00:00

 

Powiązane treści
Dobre prognozy dla rynku produkcji szkła
Przyszłość rynku polipropylenu i jego kompozytów
Rynek włókien węglowych - prawie 6 mld dolarów w 2025 roku
Energetyka wiatrowa napędza popyt na włókno szklane
Rynek szkła - prawie 175 mld dolarów w 2027 roku
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
Popyt na roboty współpracujące dalej słabnie, co przeczy przewidywaniom
Roboty
Truskawki zbierane przez roboty. Polscy studenci z rewolucyjnym projektem
Przemysł 4.0
Indyjska Amber Group przejmuje kontrolę nad izraelską firmą Unitronics
Aktualności
Kongsberg i APS będą wspólnie rozwijać systemy antydronowe
Zasilanie, aparatura nn
Wpływ normy IEC 61850 na przyszłość sektora energetycznego
Roboty
Superhumanoid Mech wkracza do akcji - Sagawa Express testuje przełomową automatykę załadunku

Szafa wydawcza JotKEl

Nowoczesny przemysł stanowi szczególne wyzwanie dla gospodarki magazynowej. Duże znaczenie ma zwłaszcza pozyskanie informacji zwrotnej o aktualnym stanie zasobów, co umożliwia optymalizację dostaw. Dobrze zorganizowana gospodarka magazynowa zapewnia ciągłość produkcji, a to bezpośrednio wpływa na redukcję kosztów postojów. Wychodząc naprzeciw tym wymaganiom i bazując na prawie 50-letnim doświadczeniu, firma JotKEl stworzyła system automatycznych mebli wydawczych.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów