Polski oddział Exide Technologies zwiększy o 25% produkcję akumulatorów

| Gospodarka Zasilanie, aparatura nn

Amerykański producent akumulatorów zrealizuje w poznańskim zakładzie inwestycje, dzięki którym polski oddział produkować będzie nawet 5 mln akumulatorów rocznie. Spółka Exide Technologies jest największym producentem akumulatorów na polskim rynku i w naszej części Europy. Rocznie w Poznaniu wytwarza około 4 mln sztuk, z czego 60% trafia bezpośrednio do europejskich fabryk samochodów. Amerykanie mają w Europie 9 zakładów produkcyjnych, trzy zakłady recyclingu, dwa centra R&D oraz 13 centrów dystrybucyjnych.

Polski oddział Exide Technologies zwiększy o 25% produkcję akumulatorów

Exide Technologies zatrudnia w Polsce niemal 720 osób, w tym bezpośrednio w procesie produkcyjnym uczestniczy 400 pracowników. Od 2011 do 2014 roku koncern zainwestował w Poznaniu 41 mln euro, uruchamiając m.in. linie produkcyjne akumulatorów AGM do pojazdów z systemem start-stop. Od 2015 roku do chwili obecnej firma przeznaczyła 32 mln zł na rozwój produkcji akumulatorów AGM i EFB, a także akumulatorów do pojazdów ciężarowych.

Poznański zakład Exide Technologies dostarcza akumulatory m.in. do fabryk Volkswagena w Poznaniu i we Wrześni, dla firmy CNH w Płocku oraz do zakładów MAN. Akumulatory z Poznania instalowane są też w produkowanych w Europie samochodach takich marek, jak Skoda, Seat, Volvo, Peugeot, Jaguar, Citroen, Toyota, Scania oraz Iveco.

źródło: WNP