Pod Wrocławiem powstanie fabryka firmy Siemens

| Gospodarka Aktualności

Firma Siemens zapowiada uruchomienie w październiku polskiego zakładu produkującego wysokiej klasy szafy sterownicze, który zlokalizowany będzie w Mirkowie pod Wrocławiem. Zakład funkcjonować ma w ramach parku logistycznego MPL Wrocław. Podwrocławska fabryka to pierwsza taka inwestycja Siemensa w naszym kraju. To także odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na wyposażenie cyfrowych fabryk.

Pod Wrocławiem powstanie fabryka firmy Siemens

Początkowa powierzchnia produkcyjna nowego zakładu wyniesie 1000-2000 m². W pierwszej produkcyjnej fabryce Siemensa w Polsce zatrudnionych będzie około 150 osób - przede wszystkim na stanowiskach technicznych. Trwa rekrutacja liderów nowego zakładu, którzy przejdą specjalistyczne szkolenia w Niemczech. Pierwsi pracownicy zostaną wybrani już w lipcu.

- Decyzja o ulokowaniu zakładu w Polsce zapadła w centrali Siemensa AG. Konkurowaliśmy m.in. z Czechami. Zdecydowała przede wszystkim bliskość krajowego klienta, odległość od bliźniaczej fabryki koncernu w Chemnitz oraz zaangażowanie po stronie pracowników polskiej spółki Siemensa - mówi Dominika Bettman, prezes Siemens Polska.

Dzięki produkcji szaf sterowniczych w Polsce firma Siemens zagwarantuje krajowym odbiorcom dostęp do zaawansowanych i zindywidualizowanych rozwiązań niemal na wyciągnięcie ręki. Wraz z postępującą automatyzacją przemysłu zapotrzebowanie na szafy stale rośnie. Wymusza to konieczność szybkiej rozbudowy potencjału produkcyjnego, rozproszenia produkcji i lokowania jej blisko użytkownika końcowego.

W podwrocławskim zakładzie Siemensa powstawać będzie blisko 1250 takich urządzeń rocznie, m.in. na rzecz przemysłu motoryzacyjnego czy maszynowego, z czego ok. 250 sztuk z przeznaczeniem na eksport. Montowane szafy będą wyposażane w układy sterowania numerycznego, napędowe i inne podzespoły z oferty Siemensa. Odbiorcami produkowanych w Polsce szaf sterowniczych będą przede wszystkim krajowe oraz niemieckie firmy. Mniejsze partie trafią do Czech, Austrii, Szwajcarii i północnych Włoch. Szafy po opuszczeniu fabryki wysyłane będą bezpośrednio do klientów.

źródło: Siemens