Siemens przejmuje niemieckiego producenta falowników - Kaco

| Gospodarka Aktualności

Siemens poinformował o przejęciu niemieckiego producenta falowników fotowoltaicznych Kaco. Transakcja, której szczegóły nie zostały ujawnione, ma być sfinalizowana w lipcu bieżącego roku, po uzyskaniu akceptacji urzędów regulacyjnych. Firma Kaco New Energy rozpoczęła działalność w branży fotowoltaicznej w 1999 roku. Dotychczas sprzedała falowniki o łącznej mocy około 13 GW. Siemens od ponad roku w Indiach produkuje falowniki centralne, wykorzystywane w dużych, lądowych farmach fotowoltaicznych.

Siemens przejmuje niemieckiego producenta falowników - Kaco

Producent z Neckarsulm sprzedał niedawno dział falowników centralnych koreańskiej firmie OCI Power, chcąc skoncentrować się na dostarczaniu falowników stringowych instalowanych w mniejszych elektrowniach PV. Firma Kaco miała również rozwijać nowy dział związany z magazynowaniem energii.

Technologiami z zakresu magazynowania energii elektrycznej zainteresowany jest także Siemens. Obecnie konstruuje takie magazyny bazujące na bateriach litowo-jonowych. Zainwestował też 10 mln euro w największego europejskiego producenta baterii - szwedzką firmę Northvolt.

W 2017 roku Kaco New Energy odnotował przychody o wartości 162 mln euro, czyli o 51% wyższe niż notowane rok wcześniej. Firma sprzedała wówczas falowniki fotowoltaiczne o łącznej mocy 2 GW, czyli najwięcej w swojej historii. Ponadto zgromadziła zamówienia na kolejne urządzenia o mocy 2,5 GW.

źródło: gramwzielone.pl

Zobacz również