Yaskawa kupuje udziały Siemensa w spółce joint venture Yaskawa Siemens Automation & Drives

| Gospodarka Przemysł 4.0

Yaskawa kupuje udziały firmy Siemens w ich wspólnym przedsięwzięciu joint venture - Yaskawa Siemens Automation & Drives (YSAD). Transakcja ta daje firmie pełną kontrolę nad działalnością spółki YSAD, która stanie się całkowicie zależna od Japończyków z dniem 1 listopada i zmieni nazwę na Yaskawa Automation Drives (YAD).

Yaskawa kupuje udziały Siemensa w spółce joint venture Yaskawa Siemens Automation & Drives

Spółka joint venture, zatrudniająca około 280 pracowników, została założona w październiku 1999 r. przez jednostki automatyki i napędów Yaskawy i Siemensa. Celem było zwiększenie rynkowych udziałów obu firm poprzez wzajemne uzupełnienie produktów i technologii z dziedziny napędów przemysłowych. W szczególności Siemens chciał zwiększyć swoją obecność na rynku japońskim. Niecały rok po utworzeniu spółki joint venture partnerzy rozszerzyli jej zakres działalności o urządzenia kontrolne i sterujące, pracujące w zakresie niskich napięć.

Ponieważ w ostatnich latach zmienia się rynek napędów przemysłowych, a sektor przemysłowy przechodzi rewolucję z powodu Przemysłu 4.0, w październiku 2017 r. Yaskawa zaprezentowała koncepcję i³-Mechatronics, której celem jest podobne zrewolucjonizowanie automatyzacji. Koncepcja ta jest częścią długoterminowego planu biznesowego Vision 2025. W plany rozpowszechnienia i³-Mechatronics doskonale wpisuje się profil działalności przejmowanej spółki zależnej Siemensa - SAD.

źródło: Drives & Controls

Zobacz również