Od chmury do Internetu Rzeczy - droga do cyfrowego przemysłu - kompendium wiedzy na temat Internet of Things

| Technika

Siemens udostępnia kompendium wiedzy na temat Internetu Rzeczy. Publikacja zawiera między innymi opisy wykorzystania IoT w poszczególnych obszarach zastosowań oraz różnorodnych rodzajach przemysłu. Dokument ma za zadanie poszerzyć wiedzę inżynierów i menadżerów na temat nowych technologii oraz ich wpływu na rynek konsumencki i funkcjonowanie przedsiębiorstw.

Od chmury do Internetu Rzeczy - droga do cyfrowego przemysłu - kompendium wiedzy na temat Internet of Things

Internet Rzeczy już obecnie ma istotny wpływ na rozwój przemysłu, a z czasem jego znaczenie jeszcze bardziej wzrośnie. Fundamentalne zmiany w samych produktach czekają konsumentów jak i firmy, które podlegają cyfrowej transformacji.

 
Dominika Bettman, Prezes Zarządu Siemens Polska

"Wdrażanie technologii IoT jest częścią "podróży" naszej firmy w kierunku kolejnego etapu modernizacji produkcji oraz logistyki. Jest częścią filozofii określanej mianem czwartej rewolucji przemysłowej, charakteryzującej się systemami cyber-fzycznymi i wykorzystującej technologię cyfrowych bliźniaków. Ale dla wielu, jeśli nie dla większości współczesnych fabryk, "podróż" w kierunku modernizacji jest bardziej ewolucją niż rewolucją. Platformy oparte na chmurze mogą przyspieszyć postęp, zmniejszając jednocześnie koszty przemian technologicznych" - mówi Dominika Bettman, Prezes Zarządu Siemens Polska.

Rynek IoT rośnie w dużym tempie. Według IDC wydatki na Internet Rzeczy wyniosły w 2018 roku 722,5 miliardów dolarów, czyli o 14,6% więcej od szacunkowych wydatków w 2017 roku. W 2020 roku ich wartość ma osiągnąć już 1 bilion USD, a w 2021 roku1 1,1 biliona dolarów. Oznacza to olbrzymie zmiany także dla samego przemysłu.

"Internet Rzeczy wymusi transformację biznesu. Firmy zmodernizują swoje modele biznesowe i zoptymalizują procesy, dzięki IoT powstaną nowe produkty i usługi online. Tak stanie się na całym świecie, dlatego polskie firmy już teraz muszą opracować strategie oraz plany pozwalające wykorzystać IoT i przekształcić wszystkie aspekty swojej działalności w taki sposób, by nie przegapić rewolucji technologicznej. Siemens MindSphere jest narzędziem, który pomoże przejść przez te procesy w sposób płynny." - mówi Łukasz Otta, Digital Transformation Director Siemens Polska

Połączone w sieć Internetu Rzeczy urządzenia uproszczą codzienne życie miliardów ludzi, pomogą lepiej dbać o zdrowie, zapewnią wyższy poziom bezpieczeństwa, dodatkowe usługi i wyższą wydajność w przemyśle. Nowa technologia jest i wyzwaniem i szansą dla polskich przedsiębiorstw przemysłowych, którym będą musiały sprostać.

Pobierz white paper "Od chmury do Internetu Rzeczy - droga do cyfrowego przemysłu": https://new.siemens.com/pl/pl/o-firmie/kluczowe-tematy/droga-do-cyfrowego-przemysu.html?stc=plcg100001

Siemens Sp. z o.o.

Zobacz również