Panasonic zaprezentował nowe magazyny energii i jeszcze wydajniejsze panele PV

| Gospodarka Zasilanie, aparatura nn

Panasonic, jeden z największych producentów ogniw litowo-jonowych, zaprezentował na tegorocznych targach Solar Power International w Salt Lake City nowy magazyn energii EverVolt i moduły PV o sprawności przekraczającej 20%. Zaprezentowany magazyn będzie dostępny w wersjach AC i DC, a jego pojemność wyniesie od 5,7 kWh do 34,2 kWh. Firma zapewnia, że będzie kompatybilny z każdym systemem falowników i fotowoltaiki oraz udziela 10 lat gwarancji na urządzenie. Nowe magazyny energii będą dostępne na amerykańskim rynku.

Panasonic zaprezentował nowe magazyny energii i jeszcze wydajniejsze panele PV

Japoński koncern wcześniej oferował serię domowych modeli magazynów energii o nazwie Harbour Plus na bazie akumulatorów litowych o mocy 6,7 kW i pojemności 17,1 kWh oraz sprawności cyklu ładowanie-rozładowanie na poziomie 96,5%. Panasonic oferuje również model LJ-SK84A o mocy 2 kW i pojemności wynoszącej 8 kWh.

Nowe panele fotowoltaiczne firmy oferują moc na poziomie 335 MW i sprawność przekraczającą 20%, a także współczynnik temperaturowy o wartości -0,258%/ºC. Panasonic wprowadza także nową wersję modułów PV o mocy mieszczącej się w przedziale 325-330 W ze zintegrowanymi mikrofalownikami opracowanymi przez amerykańską firmę Enphase.

źródło: gramwzielone.pl

Zobacz również