W Abu Dhabi uruchomiono największą na świecie elektrownię PV

W pobliżu Abu Dhabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, uruchomiono największą na świecie elektrownie fotowoltaiczną Noor Abu Dhabi - o łącznej powierzchni 8 km2 i mocy 1,177 GW. Budowa kosztowała blisko 870 mln dolarów, a w kulminacyjnej fazie pracowało na niej 2900 osób.

Posłuchaj
00:00

Elektrownia składa się z 3,2 mln paneli solarnych dostarczonych przez JinkoSolar - największego na świecie chińskiego producenta modułów fotowoltaicznych. Hiszpańska firma Ingateam zapewniła niezbędne do działania elektrowni 402 centralne falowniki o jednostkowej mocy wynoszącej 2,33 MW(AC).

Inwestycja jest częścią strategii przyjętej przez Zjednoczone Emiraty Arabskie w 2017 roku, która zakłada redukcję emisji dwutlenku węgla o 70% i do 2050 roku zwiększenie w tutejszej energetyce udziału odnawialnych źródeł energii do 50%.

Energię z największej elektrowni na świecie przez 25 lat kupować będzie lokalny operator Abu Dhabi Water & Electricity Company, należący do rządowego koncernu Abu Dhabi Water and Electricity Authority. Zakontraktowana stawka za kWh wyniesie 0,0242 dolara czyli w około 0,1 zł.

Źródło: gramwzielone.pl, bankier.pl

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Rynek ciężkiego sprzętu budowlanego
Aktualności
Zautomatyzowany transport materiałów w intralogistyce – Bosch Rexroth i K.Hartwall łączą siły
Aktualności
Nowy rozdział w OMRON: specjalistyczny zespół od robotyki dla lepszej obsługi klientów
Aktualności
Bosch Rexroth patrzy w przyszłość z optymizmem po trudnym roku finansowym 2024
Aktualności
ABB planuje wydzielenie działu robotyki jako samodzielnej spółki
Roboty
Universal Robots i Mobile Industrial Robots zaprezentują nowe rozwiązania AI dla przemysłu podczas Automate 2025
Powiązane treści
Elektrownia słoneczna na wodzie
Innogy uruchomiło pierwszą farmę słoneczną
Chiny chcą do 2030 roku wytwarzać 1200 GWp energii z fotowoltaiki i wiatru

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów