W Abu Dhabi uruchomiono największą na świecie elektrownię PV

W pobliżu Abu Dhabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, uruchomiono największą na świecie elektrownie fotowoltaiczną Noor Abu Dhabi - o łącznej powierzchni 8 km2 i mocy 1,177 GW. Budowa kosztowała blisko 870 mln dolarów, a w kulminacyjnej fazie pracowało na niej 2900 osób.

Posłuchaj
00:00

Elektrownia składa się z 3,2 mln paneli solarnych dostarczonych przez JinkoSolar - największego na świecie chińskiego producenta modułów fotowoltaicznych. Hiszpańska firma Ingateam zapewniła niezbędne do działania elektrowni 402 centralne falowniki o jednostkowej mocy wynoszącej 2,33 MW(AC).

Inwestycja jest częścią strategii przyjętej przez Zjednoczone Emiraty Arabskie w 2017 roku, która zakłada redukcję emisji dwutlenku węgla o 70% i do 2050 roku zwiększenie w tutejszej energetyce udziału odnawialnych źródeł energii do 50%.

Energię z największej elektrowni na świecie przez 25 lat kupować będzie lokalny operator Abu Dhabi Water & Electricity Company, należący do rządowego koncernu Abu Dhabi Water and Electricity Authority. Zakontraktowana stawka za kWh wyniesie 0,0242 dolara czyli w około 0,1 zł.

Źródło: gramwzielone.pl, bankier.pl

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
PLC, HMI, Oprogramowanie
25 lat współpracy Phoenix Contact i Eplan
Aktualności
Stabilny wzrost na rynku obrabiarek
Przemysł 4.0
Pepperl+Fuchs prezentuje Digital Twin Starter Kit na Hannover Messe 2025 – rewolucja w IIoT
Przemysł 4.0
Już za miesiąc Warsaw Industry Automatica 2025
Przemysł 4.0
Swoją efektywność potwierdza pierwszy w Polsce magazyn z robotami Skypod firmy Exotec
Komunikacja
Tauron rozbudowuje system teletransmisyjny
Powiązane treści
Elektrownia słoneczna na wodzie
Innogy uruchomiło pierwszą farmę słoneczną
Chiny chcą do 2030 roku wytwarzać 1200 GWp energii z fotowoltaiki i wiatru

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów