Poczta Polska zautomatyzuje identyfikację przesyłek

Poczta Polska wspólnie z Laboratorium Instytutu logistyki i Magazynowania (ILiM) w Poznaniu zrealizują projekt "Automatyczna identyfikacja przesyłek". Plan zakłada zamianę obecnie stosowanych kodów kreskowych na radiowe moduły RFID (Radio-Frequency Identification). Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) przyznało projektowi dofinansowanie w wysokości 6,1 mln zł, przy czym jego całkowity koszt wyniesie w sumie 9,1 mln zł. Wdrożenie nowej technologii ma być  zakończone w trzecim kwartale 2021 roku.

Posłuchaj
00:00

Pracę nad projektem będą prowadzone w ILiM. Pierwsze wdrożenia nastąpią w sortowniach Poczty Polskiej w Zabrzu, Pruszczu Gdańskim i w Szczecinie. Po ukończeniu wstępnych testów rozwiązanie będzie stosowane na szeroką skalę.

Technologia RFID wykorzystuje chip radiowy umieszczony w naklejce, który w pobliżu czytnika uaktywnia się i wysyła sygnał do odbiornika. To umożliwi identyfikację przesyłek bez udziału człowieka, a dzięki temu logistyka Poczty Polskiej zyska znaczący wzrost efektywności bez potrzeby powiększania swoich zasobów.

Źródło: WNP

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
ABB z nową ofertą usług
Aktualności
Nowoczesna sortownia DPD Polska zwiększy efektywność obsługi małych przesyłek
Silniki i napędy
WEG zwiększy zdolności produkcji silników elektrycznych we Włoszech
Aktualności
Rynek środków smarnych powoli pnie się w górę
PLC, HMI, Oprogramowanie
25 lat współpracy Phoenix Contact i Eplan
Aktualności
Stabilny wzrost na rynku obrabiarek
Powiązane treści
Poczta Polska wprowadza paczkomaty
Globalna automatyzacja terminali przebiega zbyt wolno
Rośnie popularność bezprzewodowych czytników RFID
Amerykańska poczta rozpoczęła testy dostaw z pomocą autonomicznych ciężarówek
Technologia RFID zyskuje w segmencie e-commerce

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów