Mikro-automatyka inwestuje w moce produkcyjne

| Gospodarka Aktualności

Gdańska firma Mikro-automatyka otworzyła w czerwcu 2019 roku nową halę produkcyjną. Ponad dwukrotnie zwiększyło to dotychczasowe zaplecze przemysłowe przedsiębiorstwa - z 420 m² do niemal 1000 m². Firma rozbudowała też - we współpracy z Grupą RENEX - park maszynowy w zakresie automatów pick&place, drukarek pasty lutowniczej oraz pieców. Według zapowiedzi, to tylko etap w długoterminowych planach rozwoju firmy.

Mikro-automatyka inwestuje w moce produkcyjne

Inwestycja w automat Yamaha YSM10, drukarkę YCP10 oraz nowej generacji, wysoce wydajny piec Heller 1707 pozwoliła Mikro-automatyce na zmodernizowanie linii produkcyjnych. Podniosło to jednocześnie moce produkcyjne, a także zwiększyło precyzję montażu i zadruku pasty lutowniczej. Jak podkreślają przedstawiciele firmy RENEX - Yamaha i Heller to urządzenia najwyższej światowej klasy, przeznaczone do produkcji pakietów elektronicznych w warunkach intensywnej eksploatacji.

Yamaha YSM 10 to najszybszy automat w swojej klasie o optymalnej wydajności 31 tys. komponentów na godzinę (CPH). Zachowuje przy tym precyzję na poziomie ±0,025 mm. Drukarka pasty lutowniczej YCP10 wyróżnia się automatycznym dopasowaniem prędkości oraz kąta natarcia rakli, który jest ustawiany z dokładnością 1 stopnia w przedziale między 45 a 65°. Urządzenie YCP10 pozwoliło na całkowite przejście maszyn na wysoce precyzyjne podajniki elektryczne, co ustandaryzowało proces produkcyjny do obecnych już firmie innych maszyn Yamahy.

źródło: RENEX