Dzikie karty, człowiek vs robot, zawody w skręcaniu - RENEX Group na Warsaw Industry Week

| Gospodarka Aktualności

Uczestnicy tegorocznych targów Warsaw Industry Week mieli możliwość poczuć się przez chwilę jak na Mistrzostwach Polski w Lutowaniu. W ramach specjalnego stoiska Grupa RENEX zaprezentowała, zdobywające coraz większą popularność, lutowanie sportowe. Odwiedzający mogli sami spróbować swoich sił i zobaczyć w akcji najlepszych lutujących w Polsce.

Dzikie karty, człowiek vs robot, zawody w skręcaniu - RENEX Group na Warsaw Industry Week

Dzikie Karty

W ciągu trzech dni targów Warsaw Industry Week zostały zorganizowane kwalifikacje, w których główną nagrodą była Dzika Karta, czyli gwarantowany udział w przyszłorocznych Mistrzostwach Polski w Lutowaniu - RSC 2020. A zawody te co roku cieszą się ogromną popularnością. Chętni z całej Polski zmierzyli się z krótkim zadaniem turniejowym. Wylutowane na płytce PCB komponenty były ocenione przez doświadczonych sędziów, zgodnie ze standardami IPC stosowanymi podczas mistrzostw Polski i świata.

Z zadaniami najlepiej poradzili sobie: Jacek Martyniak z Politechniki Warszawskiej, Jonasz Wieczorkiewicz z Poznania oraz Franciszek Ciuraszkiewicz z Technicznych Zakładów Naukowych w Częstochowie.

Człowiek vs robot

Podczas targów odbyła się również seria wydarzeń specjalnych - pojedynków między najlepszymi lutującymi w Polsce - reprezentantami kadry Polski, a najwyższej klasy robotem lutowniczym Reeco.

Pierwszego dnia z robotem zmierzył się Mistrz Europy w Lutowaniu 2017 - Grzegorz Szymańczuk, drugiego - Mistrzyni Polski w Lutowaniu 2016 - Bożena Wachna, a trzeciego - Młodzieżowy Mistrz Polski w Lutowaniu - Adam Troszyński. Ostateczny wynik pojedynków to 5:1 dla człowieka.

Wybrano zadanie polegające na wykonaniu 256 połączeń lutowniczych, co pozwalało mistrzom na wyrównaną walkę. Zwielokrotnienie tej liczby sprawiłoby, że niemęczący się robot pozostawiłby każdego człowieka w tyle. Jak podkreślają organizatorzy wydarzenie pokazuje jednak ogromny postęp automatyki, która już teraz tworzy roboty dotrzymujące kroku najlepszym lutującym świata i Europy.

Zawody w skręcaniu

Na stoisku ringowym RENEX nie zabrakło również atrakcji w postaci Zawodów w Skręcaniu. Kolejna już edycja tego wydarzenia pokazuje, że cieszy się ono niezmiennie ogromnym zainteresowaniem wśród odwiedzających. Zadaniem był demontaż i montaż 14 śrub.

W ciągu wszystkich trzech dni zawodów najlepszy czas uzyskał Sebastian Cwiećwierz z firmy AZ Reklama, ustanawiając jednocześnie nowy rekord - 1 minuta i 16 sekund. Nagrody sponsorowały światowe marki narzędzi precyzyjnych: Goot, Piergiacomi i Bahco.

Goście Warsaw Industry Week mogli odwiedzić również drugie stoisko RENEX Group, gdzie zaprezentowano ofertę firmy, w tym robota lutowniczego Reeco oraz meble przemysłowe Reeco i wyposażenie, z którego korzystali mistrzowie w lutowaniu. Poza wersją lutującą robot został również zaprezentowany w trzech innych wersjach - etykietującej, skręcającej i dozującej.

źródło: RENEX