vector 2020 - igus ogłasza nabór do konkursu na innowacje w zastosowaniu e-prowadników kablowych

Firma igus ogłasza po raz siódmy międzynarodowy konkurs na opracowanie oryginalnych, inspirujących, odkrywczych rozwiązań w zakresie systemów prowadzenia energii w ruchu z wykorzystaniem prowadników z przewodami. Finał na targach Hannover Messe 2020. Na zwycięzcę czeka 5 tys. euro. Oprócz edycji światowej, polski oddział igus również nagrodzi najlepsze aplikacje. Na zwycięzców czeka nawet 2000 zł.

Posłuchaj
00:00

Polimerowe e-prowadniki przewodów to rozwiązanie technologiczne, które jest dziś nieodłącznym elementem stosowanym w automatyce. Są stosowane powszechnie w całej gamie maszyn, od dźwigów, przez obrabiarki, roboty przemysłowe, kończąc na technologii laboratoryjnej. Zapewniają bezpieczne prowadzenie wiązek kabli dostarczających energię, przesyłających dane, sygnały oraz media, które pracują w nieustannym ruchu.

Firma igus - światowy lider w obszarze rozwiązań plastic motion, którego jedną z dwóch głównych grup produktowych stanowią właśnie prowadniki - od lat wspiera innowatorów, którzy konstruują najciekawsze rozwiązania z zastosowaniem tych komponentów. Jedną z takich inicjatyw jest nagroda vector, przyznawana za innowacyjne aplikacje z wykorzystaniem systemów zasilania z e-prowadnikami, przewodami i wężami.

- Jednym z głównych założeń naszej filozofii działania jest wsłuchiwanie się w potrzeby naszych klientów. Dzięki takiemu podejściu co roku wprowadzamy na rynek ponad sto nowych produktów, które odpowiadają realnym potrzebom i rozwiązują konkretne, zgłaszane nam problemy - mówi Daniel Marzec, dyrektor zarządzający igus Polska. - Konkurs vector wpisuje się w tę filozofię, bo nagradzamy w nim kreatywność i innowacyjność, która służy praktycznym celom.

Konkurs o nagrody vector to międzynarodowa inicjatywa zapoczątkowana przez centralę igus w Kolonii. Zwycięzcy wybrani zostaną przez jury złożone ze specjalistów z dziedziny nauki, prasy branżowej oraz stowarzyszeń, a nagrody zostaną wręczone podczas targów Hannover Messe 2020 (20-24 kwietnia).

Oprócz edycji światowej, igus Polska każdorazowo wyłania i nagradza polskich zwycięzców; tak też będzie i tym razem. Polska edycja konkursu, podobnie jak międzynarodowa, odbywa się co dwa lata i każdorazowo zgłaszane projekty zaskakują innowacyjnością, zaawansowaną techniką oraz kreatywnością. Nad wyborem najciekawszych aplikacji czuwać będzie komisja w skład, której wejdą: Daniel Marzec - Dyrektor Zarządzający igus Polska, Paweł Kruk - Redaktor Naczelny Magazynu Przemysłowego oraz Hubert Kowalczyk - Produkt Manager igus Polska.
Patronat medialny nad konkursem objął Magazyn Przemysłowy, miesięcznik prezentujący zagadnienia techniczne z kluczowych dziedzin przemysłu.

Nabór już się rozpoczął i potrwa do 28 lutego 2020 r. Zgłoś swoją aplikację na igus.pl/vector.

 
Daniel Marzec - Dyrektor Zarządzający igus Polska
 
Paweł Kruk - Redaktor Naczelny Magazynu Przemysłowego
 
Hubert Kowalczyk - Produkt Manager igus Polska

Źródło: igus

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Rynek ciężkiego sprzętu budowlanego
Aktualności
Zautomatyzowany transport materiałów w intralogistyce – Bosch Rexroth i K.Hartwall łączą siły
Aktualności
Nowy rozdział w OMRON: specjalistyczny zespół od robotyki dla lepszej obsługi klientów
Aktualności
Bosch Rexroth patrzy w przyszłość z optymizmem po trudnym roku finansowym 2024
Aktualności
ABB planuje wydzielenie działu robotyki jako samodzielnej spółki
Roboty
Universal Robots i Mobile Industrial Robots zaprezentują nowe rozwiązania AI dla przemysłu podczas Automate 2025
Powiązane treści
Ciche, modułowe oraz kompaktowe rozwiązania firmy igus dla cleanroomów
igus rozszerza usługę druku 3D
Firma igus otwiera biuro i showroom
Swobodne projektowanie z nowymi materiałami firmy igus, dostępnymi w postaci płyt
Ciągły rozwój dzięki motion plastics - igus zwiększa sprzedaż o 8,5%

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów