Zakłady Daimlera będą w pełni zasilane energią odnawialną

| Gospodarka Zasilanie, aparatura nn

Niemiecki koncern motoryzacyjny Daimler zawarł umowę z norweską grupą energetyczną Statkraft. W ramach kontraktu fabryki producenta samochodów mają być w pełni zasilane energią pochodzącą wyłącznie ze źródeł odnawialnych. Potrzeby energetyczne koncernu zostaną pokryte w większości z niemieckich elektrowni wiatrowych i wodnych, a także farm fotowoltaicznych, które na komercyjnych zasadach mają być dopiero wybudowane.

Zakłady Daimlera będą w pełni zasilane energią odnawialną

Norweska grupa energetyczna wskazuje, że zapewnienie wystarczającej ilości energii ze źródeł OZE w czasie rzeczywistym będzie sporym wyzwaniem. W umowę energetyczną Daimlera ze Statkraftem jest zaangażowany również aktualny dostawca - Enovos, który zajmie się zadaniami związanymi z zarządzaniem, bilansowaniem energii i rozliczaniem nowej umowy.

W grudniu 2018 roku Daimler, Enovos i Statkraf wspólnie podjęli działania w kierunku wprowadzenia neutralności źródeł zasilania niemieckich zakładów producenta pod względem emisji dwutlenku węgla, zawierając umowę, która umożliwia bezpośredni zakup energii od niemieckich farm wiatrowych.

źródło: gramwzielone.pl

Zobacz również