Daimler pogłębia akumulatorowy sojusz z CATL

| Gospodarka Zasilanie, aparatura nn

Daimler poinformował, że zacieśnia sojusz z chińskim producentem akumulatorów CATL, by dostarczać akumulatory zdolne do zapewnienia samochodom Mercedes-Benz 700 kilometrów zasięgu przy wyższych prędkościach ładowania. Partnerstwo obejmie dostarczanie ogniw i całych systemów akumulatorów, a także połączenie prac badawczo-rozwojowych.

Daimler pogłębia akumulatorowy sojusz z CATL

Daimler ma już umowy na dostawy ogniw akumulatorowych z koreańskimi firmami SK Innovation, LG Chem i Farasis, a także z chińską Contemporary Amperex Technology (CATL), ponieważ planuje zwiększenie produkcji pojazdów elektrycznych i hybrydowych.

- Zamierzamy być liderem w dziedzinie technologii akumulatorów, więc teraz łączymy nasze własne doświadczenie w zakresie badań i rozwoju z odważnymi partnerami. Umowa obejmuje pełen zakres technologii akumulatorów - od ogniw, przez moduły do ​​samochodów osobowych Mercedes-Benz, po całe systemy akumulatorów do samochodów dostawczych - w obiecujących, innowacyjnych konfiguracjach technologicznych. Obejmuje to również konstrukcję CATL cell-to-pack (CTP), która eliminuje konwencjonalne moduły i integruje ogniwa bezpośrednio z akumulatorem - powiedział Daimler w oświadczeniu.

Działania R&D mają na celu skrócenie cykli rozwojowych, znaczne zwiększenie zasięgu przyszłych akumulatorów poprzez poprawę gęstości energii i skrócenie czasu ładowania. Do produkcji ogniw akumulatorowych CATL będzie wykorzystywać energię elektryczną z odnawialnych źródeł energii, takich jak wiatr, energia słoneczna i wodna.

źródło: Reuters

Zobacz również