CATL i Honda zawierają sojusz strategiczny dotyczący akumulatorów dla pojazdów elektrycznych

| Gospodarka Zasilanie, aparatura nn

Contemporary Amperex Technology (CATL) i producent samochodów Honda podpisali porozumienie w sprawie utworzenia "kompleksowego sojuszu strategicznego" w zakresie akumulatorów do pojazdów określanych jako "new energy vehicle" (NEV), aby wzmocnić strategiczne partnerstwo obu firm i promować upowszechnianie pojazdów zelektryfikowanych. CATL i Honda będą wspólnie prowadzić prace badawczo-rozwojowe w zakresie podstawowych technologii, mając na celu ich przyszłe zastosowanie.

CATL i Honda zawierają sojusz strategiczny dotyczący akumulatorów dla pojazdów elektrycznych

Umowa umożliwi obu firmom rozpoczęcie dyskusji w wielu dziedzinach, w tym na temat wspólnego rozwoju, stabilnych dostaw oraz recyklingu i ponownego użycia baterii.

CATL dostarczy akumulatory NEV do Hondy, głównie dla pojazdów typu BEV - battery electric vehicles. Pierwszy model wyposażony w akumulator CATL ma zostać wprowadzony na rynek chiński w 2022 roku.

CATL to firma technologiczna, zaangażowana w dostarczanie zaawansowanych rozwiązań akumulatorowych do globalnych zastosowań w zakresie nowej energetyki, prowadzenia prac R&D, a także do produkcji i sprzedaży akumulatorów dla pojazdów i systemów magazynowania energii.

Honda zajmuje się mobilnością, prowadzi ogólnoświatową działalność w zakresie motocykli, samochodów, rozwiązań Life Creation (produktów zasilających) oraz samolotów. Obecnie przyspiesza inicjatywy mające na celu globalne elektryfikowanie swoich produktów.

Honda nabyła około 1% akcji CATL w drodze emisji niepublicznej, co czyni ją wiodącym partnerem strategicznym CATL. Gwarantuje to Hondzie stabilność dostaw akumulatorów o doskonałej jakości i konkurencyjności kosztowej.

źródło: Robotics & Automation News