Honda rozpoczyna budowę nowej fabryki samochodów elektrycznych

| Gospodarka Aktualności

Honda rozpoczęła w Chinach budowę nowej fabryki samochodów elektrycznych. Ta pierwotnie japońska firma została w całości przejęta przez Guangzhou Automobile Group w 2017 roku.

Honda rozpoczyna budowę nowej fabryki samochodów elektrycznych

Honda Motor (China) Investment, spółka zależna Hondy w Chinach, ogłosiła, że ​​GAC Honda Automobile (GAC Honda) - spółka joint venture zajmująca się produkcją i sprzedażą samochodów Hondy w Chinach, rozpoczęła budowę nowej fabryki pojazdów elektrycznych, robiąc krok w kierunku utworzenia systemu produkcji pojazdów elektrycznych i przygotowania się do zwiększenia liczby modeli EV w swojej ofercie produktowej. Zakład powstanie na działce o powierzchni 400 tys. m² w Guangzhou Economic and Technological Development District, Guangzhou City, w prowincji Guangdong. Działalność zakładu rozpocznie się w 2024 roku z roczną zdolnością produkcyjną 120 tys. pojazdów. Zakład będzie realizować zrównoważone inicjatywy, w tym wykorzystanie energii słonecznej i innych odnawialnych źródeł energii. Początkowy plan zakłada nakłady inwestycyjne w wysokości 3,49 mld RMB, czyli około 517 mln dolarów.

W Chinach Honda planuje wprowadzić do 2027 roku 10 modeli EV serii e:N. Nowa fabryka pojazdów elektrycznych GAC Honda będzie w Państwie Środka realizować podstawową działalność produkcyjną Hondy w zakresie EV, wraz z nową fabryką pojazdów elektrycznych, która zostanie zbudowana przez Dongfeng Honda Automobile (Dongfeng Honda) i uruchomi produkcję w 2024 roku. Wówczas, kiedy nowe fabryki samochodów elektrycznych GAC Honda i Dongfeng Honda zostaną uruchomione, Honda będzie dysponowała łączną bazową roczną zdolnością produkcyjną samochodów na poziomie 1,73 mln sztuk.

źródło: Robotics & Automation

Zobacz również