Nowa spółka joint venture LG i Hondy będzie produkować baterie do EV

| Gospodarka Aktualności

Firmy LG Energy Solution i Honda Motor ogłosiły porozumienie w sprawie utworzenia w Stanach Zjednoczonych spółki joint venture wytwarzającej baterie litowo-jonowe. Będą one stosowane w elektrycznych modelach marek Honda i Acura na rynku północnoamerykańskim. Na mocy porozumienia, kosztem 4,4 mld dolarów, powstanie nowy zakład produkcyjny o docelowej zdolności produkcyjnej na poziomie 40 GWh.

Nowa spółka joint venture LG i Hondy będzie produkować baterie do EV

Utworzenie spółki ma nastąpić jeszcze w 2022 roku. Dokładny termin zależy od standardowych warunków finalizacji inwestycji oraz zatwierdzeń regulacyjnych. Impulsem do stworzenia spółki zajmującej się produkcją baterii w USA było wspólne przekonanie obu firm o rozszerzeniu lokalnej produkcji pojazdów elektrycznych i konieczność zapewnienia terminowych dostaw akumulatorów, co zapewni im lepszą pozycję na szybko rozwijającym się rynku pojazdów elektrycznych w Ameryce Północnej. Rozpoczęcie budowy nowego zakładu planowane jest na początek roku 2023, a masowa produkcja ogniw ruszyć ma pod koniec roku 2025.

Wytwarzane w USA baterie kieszeniowe (typu pouch) dostarczane będą wyłącznie do fabryk Hondy działających na tamtejszym rynku. Ostateczna lokalizacja inwestycji jest obecnie w trakcie ustalania. Podjęcie decyzji w tym zakresie zależy głównie od planów produkcji samochodów elektrycznych przez Honda Motor Company.

fot. News Room LG Energy Solution

źródło: Honda Motor Co., Ltd., LG Energy Solution