LG Energy Solution zabezpiecza dostawy niklu i kobaltu

| Gospodarka Aktualności

LG Energy Solution zawarł umowę z Australian Mines Limited, w ramach której firma przez okres 6 lat będzie zapewniać LG dostawy niklu i kobaltu. Rozpoczną się one pod koniec 2024 roku. Zgodnie z kontraktem przez 6 lat firma sprzeda Koreańczykom 71 tys. ton niklu i 7 tys. ton kobaltu.

LG Energy Solution zabezpiecza dostawy niklu i kobaltu

Sześcioletnia umowa ma być jednym z kluczowych elementów w łańcuchu dostaw potrzebnym do produkcji akumulatorów. Dzięki umowie LG będzie mogło swoimi bateriami zasilić 1,3 mln pojazdów elektrycznych o zasięgu przekraczającym 500 km na jednym ładowaniu.

W czerwcu LG Energy Solution podpisał z Queensland Pacific Metals umowę na dostawę 7 tys. ton niklu i 700 ton kobaltu rocznie. Dostawy surowców mają się rozpocząć pod koniec 2023 roku. W lipcu ogłoszono, że spółka bateryjna LG kupi od niemiecko-australijskiej firmy Vulcan Energy wodorotlenek litu wydobywany w regionie Górnego Renu .

Obecnie z Australii Tesla sprowadza trzy czwarte niezbędnego litu i ponad jedną trzecią niklu. Amerykanie chcą zabezpieczyć swoje łańcuchy dostaw, co pozwoli na niezależność od Chin. Dlatego Tesla jeszcze w czerwcu potwierdziła realizację inwestycji o rocznej wartości przekraczającej miliard dolarów australijskich (773 mln dolarów ) na materiały do produkcji akumulatorów.

Rząd USA prognozuje, że import australijskiego litu osiągnie w 2021 roku poziom 773 mln dolarów, natomiast wartość importu niklu ma przekroczyć 3 mld dolarów.

źródło: ORPA

Zobacz również