Samsung SDI zbuduje fabrykę baterii w USA, w stanie Illinois

| Gospodarka Zasilanie, aparatura nn

Koreańska firma bateryjna Samsung SDI planuje budowę fabryki akumulatorów w amerykańskim mieście Normal w stanie Illinois. W tej samej lokalizacji startup Rivian specjalizujący się w EV posiada zakład produkcyjny pojazdów. Powstanie fabryki baterii w tym regionie otworzyłoby nowe możliwości dla spółki.

Samsung SDI zbuduje fabrykę baterii w USA, w stanie Illinois

Według źródeł, południowokoreański producent baterii rozważa zainwestowanie co najmniej 3 bln wonów (2,62 mld dolarów) w produkcję baterii w stanie Stellantis i co najmniej 1 bln wonów w akumulatory dla startupu Rivian. Zarząd Samsunga SDI jeszcze nie podjął decyzji, czy projekt amerykańskiej fabryki będzie realizowany przez spółkę joint venture założoną razem z producentami samochodów, czy jako niezależne przedsięwzięcie. Samsung SDI posiada fabryki akumulatorów EV w Korei Południowej, w Chinach i na Węgrzech, które zaopatrują takich klientów, jak BMW, Ford, Volvo i Volkswagen.

Z doniesień agencji Reuters wynika, że Rivian prowadzi rozmowy na temat zainwestowania co najmniej 5 mld dolarów w nową fabrykę pojazdów w pobliżu Fort Worth w Teksasie. Możliwe, że dzięki tym inwestycjom Rivian rozwinie się w Illinois i stworzy więcej miejsc pracy.

źródło: Reuters

Zobacz również