Pepperl+Fuchs uruchomił nowy zakład w Czechach

| Gospodarka Przemysł 4.0

Pepperl+Fuchs otworzył nowy zakład produkcyjny w Trutnov, w Czechach. Oznacza to zakończenie realizacji przedsięwzięcia rozpoczętego w 2019 roku. Nowy kompleks budynków zastępuje istniejące obiekty, które firma Pepperl+Fuchs nabyła od Siemensa w 2010 roku.

Pepperl+Fuchs uruchomił nowy zakład w Czechach

Zakład o łącznej powierzchni 8,2 tys. m² zatrudni 230 osób. Oprócz najnowocześniejszych obiektów produkcyjnych i przylegającego magazynu, w miejscu tym znalazła się przestrzeń dla działu R&D.

Fabryka zaopatruje teraz wszystkie inne europejskie zakłady Grupy Pepperl+Fuchs w zmontowane układy elektroniczne i – oprócz czujników indukcyjnych obecnie wytwarzanych w Trutnov – będzie również w przyszłości wykorzystywana do produkcji złożonych czujników fotoelektrycznych. Nowe systemy produkcyjne oparte są na zasadach Przemysłu 4.0 i wykorzystują głównie autorskie rozwiązania firmy. Obejmują one czujniki LiDAR, czujniki trybu dyfuzyjnego oraz oparte na kamerach systemy prowadzenia po torze dla zautomatyzowanego transportu. Zastosowano również system RFID służący do automatycznego śledzenia obiegu zasobów, co pozwala uprościć i przyspieszyć procesy produkcyjne.

źródło: Pepperl+Fuch