Firma Pepperl+Fuchs otworzyła nowe centrum dystrybucji

| Gospodarka Przemysł 4.0

Firma Pepperl+Fuchs w połowie października świętowała otwarcie nowego centrum dystrybucji (UDC - United States Distribution Center) w USA zlokalizowanego w Katy, w Teksasie. Inwestycja w ośrodek o powierzchni 110 tys. stóp kwadratowych wyniosła ponad 25 mln dolarów. Obiekt służy jako centralny magazyn, z którego przedsiębiorstwo dystrybuuje ponad 10 tys. produktów na cały świat. Pepperl+Fuchs twierdzi, że lokalizację obiektu wybrano ze względu na bliskość przemysłu naftowego i gazowego, a także Zatoki Galveston, co ułatwi przekazywaniu produktów z Europy i Azji.

Firma Pepperl+Fuchs otworzyła nowe centrum dystrybucji

W nowo otwartym ośrodku znajduje się rozbudowane centrum inżynierii rozwiązań logistycznych (SEC - Solution Engineering Center), obszar przeznaczony do szkoleń klientów i powierzchnia magazynowa. Obiekt został wyposażony w ponad tysiąc czujników, które obsługiwane są przez specjalistyczne oprogramowanie. Umożliwia to monitorowanie danych operacyjnych w szerokim zakresie. Według Pepperl+Fuchs nowy obiekt wykorzystujący technologię IoT jest jednym z najnowocześniejszych centrów logistycznych w Ameryce Północnej.

Zaawansowany technologicznie ośrodek UDC stanowi centrum wytwarzania firmowych produktów, między innymi paneli HMI. W dziale SEC pracuje zespół specjalistów, który na miejscu projektuje, buduje i certyfikuje niestandardowe procesy automatyzacji mające odbywać się strefach wymagających wyższego stopnia bezpieczeństwa, takich jak rafinerie ropy naftowej czy zakłady farmaceutyczne. Obecna organizacja zasobów firmy pozwala skrócić czas opracowywania i certyfikacji rozwiązań z kilku miesięcy to tygodni.

Budowę centrum planowano zakończyć latem 2017 roku, jednak w związku ze znacznymi szkodami, które spowodował huragan Harvey, prace zostały przedłużone. Obecnie UDC jest jednym z sześciu na całym świecie w pełni funkcjonujących tego typu obiektów firmy. Pozostałe ośrodki dystrybucyjne znajdują się w Anglii, Niemczech, Chinach, Australii i we Włoszech.

źródło: controldesign