Industrial Digital Twin Association

IDTA to nowe stowarzyszenie branżowe, które powstało z inicjatywy niemieckich organizacji ZVEI, VDMA i Bitkom oraz kilkudziesięciu przedsiębiorstw branżowych. Ma ono wspierać opracowywanie standaryzowanych rozwiązań open source w zakresie cyfrowych bliźniaków i ich promocję na rynku.

Posłuchaj
00:00

Nowe stowarzyszenie ma zapewniać integrację prowadzenia prac rozwojowych, ułatwiać przenoszenie opracowywanej technologii z fazy koncepcyjnej do praktycznej, a także demonstrować korzyści z jej wykorzystywania. Stworzonym dotychczas rozwiązaniem jest m.in. Asset Administration Shell (powłoka zarządzania zasobami), która może służyć w aplikacjach Przemysłu 4.0 jako interfejs pomiędzy produktami fizycznymi a światem cyfrowym, umożliwiając odwzorowanie produktów w całym cyklu ich życia.

Lista firm-założycieli organizacji obejmuje: ABB, Asentics, Bitkom, Bosch, Bosch Rexroth, Danfoss, Endress+Hauser, Festo, Homag, KUKA, Lenze, Pepperl+Fuchs, Phoenix Contact, SAP, Schneider Electric, Schunk, Siemens, Trumpf, Turck, Volkswagen oraz Wittenstein.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
Pierwszy ośrodek szkoleniowy dla humanoidalnych robotów otwarty w Chinach
Aktualności
Rynek turbin wiatrowych
Bezpieczeństwo
QNX wprowadza platformę bezpieczeństwa funkcjonalnego integrującą systemy bezpieczeństwa i obciążenia AI
Komunikacja
Sieć rzeczy i komputerów nigdy się nie zatrzymuje
Roboty
Roboty wojskowe
Zasilanie, aparatura nn
Magazyn energii PGE
Powiązane treści
Firma Pepperl+Fuchs otworzyła nowe centrum dystrybucji
Firma Pepperl+Fuchs nagrodzona Bosch Global Supplier Award 2019
Pepperl+Fuchs kupił Comtrol - amerykańskiego specjalistę w zakresie komunikacji przemysłowej
Cyfrowy bliźniak: przez wirtualizację do zrównoważonego rozwoju
Siemens i Atos pracują nad cyfrowymi bliźniakami
Rekordowy wzrost na rynku cyfrowych bliźniaków
Digital Twin, czyli jak wykorzystać cyfrowego bliźniaka

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów