LG Energy Solution za 100 mln dolarów kupuje NEC ES

| Gospodarka Zasilanie, aparatura nn

LG Energy Solution przejmuje amerykańską firmę NEC Energy Solution (NEC ES) za kwotę 100 mln dolarów. Założone w 2014 roku przedsiębiorstwo NEC ES po przejęciu przez korporację NEC firmy A123 Systems specjalizuje się w dostarczaniu systemów magazynowania energii.

LG Energy Solution za 100 mln dolarów kupuje NEC ES

W czasie swojej działalności firma zrealizowała w obu Amerykach, Europie i Azji projekty instalacji o łącznej mocy 986 MW. Pozwoliło to firmie zająć czołowe miejsce na rynku.

W czerwcu 2020 roku NEC ES miał rozpocząć proces zamykania swojej działalności. Sama operacja została opóźniona przez pandemię. Niektóre oddziały firmy nadal prowadziły swoją działalność z obecnymi klientami, jednak nie szukały nowych zleceń.

Ostatnim kontraktem zrealizowanym przez firmę był projekt zlokalizowany w Tusimicach, w Czechach, gdzie dostarczono bateryjny magazyn energii o pojemności 2,8 MWh i mocy 4 MW.

W pierwszym kwartale tego roku LG Energy Solution ogłosiło czteroletnią inwestycję o wartości przekraczającej 4,5 mld dolarów w produkcję baterii w USA. Plany te obejmują budowę co najmniej dwóch fabryk. Celem inwestycji jest zwiększenie mocy produkcyjnych akumulatorów do 70 GWh.

źródło: Gram w zielone