Honda wycofuje z ruchu prawie 2 mln pojazdów

| Gospodarka Aktualności

Koncern Honda Motor poinformował, że na całym świecie wycofa 1,79 mln pojazdów. Akcja ma być prowadzona w wyniku wykrycia czterech niebezpiecznych wad - niektóre z nich są powiązane ze zgłoszonymi pożarami. W przypadku Stanów Zjednoczonych łącznie wycofane z eksploatacji zostanie 1,4 mln pojazdów.

Honda wycofuje z ruchu prawie 2 mln pojazdów

Japoński producent samochodów powiedział, że jedna akcja wycofania dotyczy 268 tys. pojazdów serii CR-V wyprodukowanych w latach 2002-2006 w Stanach Zjednoczonych w celu wymiany głównych komponentów elektrycznych szyb. Honda zapewnia, że usterki ​​nie spowodowały żadnych obrażeń, ale zgłoszono 16 pożarów powiązanych z nimi.

W 2012 roku firma przeprowadziła akcję wycofującą główne przełączniki elektrycznych szyb. Nowa akcja jest odpowiedzią na związane z wilgocią awarie przełączników naprawionych w ramach poprzednich działań.

Koncern wycofuje również około 735 tys. amerykańskich modeli Accord i Accord Hybrid wyprodukowanych w latach 2018-2020, a także modeli Honda Insight z lat 2019-2020, by zaktualizować oprogramowanie modułu kontroli nadwozia. Błąd ten może zakłócić komunikację, powodując samoistne uruchomienie świateł ostrzegawczych i wadliwe działanie elementów elektronicznych, takich jak wyświetlacz kamery cofania, kierunkowskazy i wycieraczki szyby przedniej.

Honda prowadzi także dwie akcje serwisowe obejmujące 430 tys. amerykańskich pojazdów w 22 stanach i w Dystrykcie Kolumbii w celu sprawdzenia i potencjalnej wymiany przednich wałów napędowych. Oba działania są odpowiedzią na możliwe pęknięcie wałów z powodu korozji. Firma podała, że ​​nie zgłoszono żadnych obrażeń w związanych z tymi komponentami.

Firma wskazuje, że części zamienne nie są dostępne dla wszystkich pojazdów objętych wymianą wału napędowego. Akcja serwisowa dotyczy niektórych modeli Hondy Civic Hybrid z 2012 roku, Hondy Fit z lat 2007-2014, Acury ILX produkowanej w latach 2013-2015.

W przypadku pojazdów serii Acura ILX Hybrid z 2013 roku i Accord z lat 2013-2015 nie zgłoszono żadnych awarii związanych z wałem napędowym ani z oprogramowaniem.

źródło: Reuters

Zobacz również