Covariant pozyskał 40 mln dolarów na rozwój AI dla robotów
| Gospodarka Przemysł 4.0Firma Covariant, opracowująca sztuczną inteligencję dla robotyki, zebrała 40 mln dolarów w rundzie finansowania serii B, co daje łącznie środki w wysokości 67 mln dolarów. Runda była prowadzona przez Index Ventures i udziałem obecnych inwestorów Amplify Partners, wraz z Radical Ventures ukierunkowanym na rozwój AI. Covariant wykorzysta środki na przyspieszenie prac w obszarze R&D, wprowadzi rozwiązania AI Robotics do nowych gałęzi przemysłu, a także powiększy zespoły badawcze, inżynieryjne i handlowe.
Od dystrybucji żywności, poprzez opiekę zdrowotną, aż po handel elektroniczny - światowy łańcuch dostaw stoi w obliczu niespotykanej dotąd presji, aby szybko, niezawodnie i skutecznie realizować zamówienia, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo pracowników. Automatyzacja jest kluczem do sprostania tym wyzwaniom.
Podczas gdy powtarzające się i przewidywalne zadania, takie jak przepływ towarów, zostały z powodzeniem zautomatyzowane, złożone zadania, które wymagają użycia ludzkich rąk, takie jak kompletacja, umieszczanie i rozładowywanie, nie zostały jeszcze zautomatyzowane. Dotychczasowa automatyzacja nie jest w stanie poradzić sobie z ciągłymi zmianami, w związku z tym wymaga zaawansowanych rozwiązań AI, które będą potrafiły dynamicznie dostosowywać się do wykonywanych zadań.
Założona w 2017 roku firma Covariant pracuje nad Covariant Brain, czyli uniwersalną AI, która umożliwi robotom rozpoznawanie obrazu, komunikację i autonomiczną pracę w rzeczywistym otoczeniu. Roboty uczą się ogólnych umiejętności, takich jak trójwymiarowa percepcja, fizyczne atrybuty obiektów i planowanie ruchu w czasie rzeczywistym, aby mogły manipulować nowymi obiektami, z którymi nigdy wcześniej nie miały styczności.
W styczniu 2020 roku firma bez rozgłosu wprowadzała swoje rozwiązania na rynek, aby później ujawnić, że osiągnęła nowy kamień milowy w dziedzinie sztucznej inteligencji. Należały do niego działające zrobotyzowane systemy w zakładach klientów w Ameryce Północnej i Europie. Firma osiągnęła także całkowitą autonomię produkcji, ze średnim czasem pracy bez wsparcia człowieka powyżej jednej godziny.
W lutym Covariant ogłosił partnerstwo z ABB, znanym dostawcą robotyki przemysłowej. W marcu Covariant połączył siły z Knappem, specjalizującym się w systemach intralogistycznych.
- Ponieważ obecna pandemia ujawniła poważną słabość w globalnym łańcuchu dostaw, widzimy większy niż kiedykolwiek popyt na nasze rozwiązania AI Robotics. Nasi klienci chętnie inwestują w AI i wdrażają ją w środowiskach logistycznych, aby sprostać rosnącym wymaganiom. Ostatnia runda finansowania wraz z naszymi partnerstwami pozwoli nam szybko rozwijać się w wielu branżach - powiedział Peter Chen, CEO i współzałożyciel Covariant.
źródło: Robotics&Automation