Siemens utworzy spółkę przynoszącą 2 mld dolarów rocznych przychodów

Siemens ogłosił plan wydzielenia nowej, potężnej jednostki o globalnym zasięgu. Powstanie nowej firmy poprzedzone będzie zintegrowaniem zajmującej się mechaniką przenoszenia mocy spółki Flender - którą określa jako "wiodącego na świecie producenta mechanicznych układów napędowych" - z działalnością w zakresie wytwarzania energii wiatrowej.

Posłuchaj
00:00

Wydzielenie z Siemensa nowej firmy jest częścią programu dotyczącego reorganizacji portfela spółek. Siemens twierdzi, że po dokonaniu w pierwszej kolejności połączenia wymienionych biznesów, tworzona nowa spółka będzie liderem technologicznym, konkurencyjnym pod względem kosztów funkcjonowania. Prowadzić będzie atrakcyjną działalność usługową generującą roczne przychody w wysokości około 2 miliardów euro. Będzie istotnym dostawcą pierwszego poziomu dla energetyki wiatrowej.

Nad proponowanym podziałem akcjonariusze mają głosować w lutym 2021 r.

Firma Friedrich Flender AG została założona w Düsseldorfie w 1899 roku. Początkowo produkowała drewniane koła pasowe, a w kolejnych dziesięcioleciach stała się wiodącym producentem systemów przekładniowych. Siemens przejął Flendera za 1,2 mld euro w 2005 r. wraz z marką Winergy obecną w sektorze energetyki wiatrowej. Od 2017 r. Flender działa jako odrębna spółka zależna Siemensa. Wówczas pojawiły się sugestie, że Siemens zamierza sprzedać firmę.

Firma Flender - której główna siedziba obecnie znajduje się w Bocholt, w Niemczech - oferuje systemy przekładniowe, sprzęgła i napędy, a także usługi. Koncentruje się na kluczowych branżach, w tym energetyce konwencjonalnej i wiatrowej, górnictwie, branży cementowej, przetwórstwie ropy i gazu, sektorze wodno-kanalizacyjnym oraz morskim, a także na przenośnikach i dźwigach. Twierdzi, że ma największe na świecie portfolio złączy przemysłowych. Ma około 6500 pracowników i dziewięć zakładów produkcyjnych w Niemczech, Francji, Stanach Zjednoczonych, Chinach i Indiach.

Źródło: Drives & Controls

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Rynek ciężkiego sprzętu budowlanego
Aktualności
Zautomatyzowany transport materiałów w intralogistyce – Bosch Rexroth i K.Hartwall łączą siły
Aktualności
Nowy rozdział w OMRON: specjalistyczny zespół od robotyki dla lepszej obsługi klientów
Aktualności
Bosch Rexroth patrzy w przyszłość z optymizmem po trudnym roku finansowym 2024
Aktualności
ABB planuje wydzielenie działu robotyki jako samodzielnej spółki
Roboty
Universal Robots i Mobile Industrial Robots zaprezentują nowe rozwiązania AI dla przemysłu podczas Automate 2025
Powiązane treści
Siemens Gamesa zrealizuje projekt hybrydowej elektrowni OZE na Filipinach
Siemens udostępnił platformę druku 3D dla wsparcia walki z koronawirusem
Partnerstwo Siemensa i Juwi
Siemens przejmuje spółkę Atlas 3D
Siemens usprawni produkcję w firmie Absolut
Firmy Panasonic Industry Europe i Siemens Factory Automation nawiązały globalne partnerstwo
Siemens sprzedaje biznes przekładniowy za 2 mld euro
Siemens PLM Software przekształcił się w Siemens Digital Industries Software
Siemens tworzy zespół sprzedażowy działający w oparciu o metody agile

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów