Siemens udostępnił platformę druku 3D dla wsparcia walki z koronawirusem

| Gospodarka Aktualności

Reagując na aktualne potrzeby związane z pandemią COVID-19, Siemens udostępnił swój portal Additive Manufacturing Network (AMN) oraz firmowe drukarki 3D, aby przyspieszyć projektowanie i produkcję komponentów medycznych. Od teraz lekarze, szpitale i instytucje potrzebujące urządzeń medycznych, a także projektanci i usługodawcy posiadający certyfikaty do druku 3D komponentów medycznych mają wspólne miejsce, gdzie mogą realizować zamówienia na wydruki 3D.

Siemens udostępnił platformę druku 3D dla wsparcia walki z koronawirusem

AMN łączy projektantów i dostawców wydruków 3D z chętnymi na zamówienie takich usług, aby umożliwić szybszą i mniej skomplikowaną produkcję sprzętu oraz części zamiennych do maszyn takich, jak np. wentylatory. Platforma AMN Siemensa jest dostępna na całym świecie - także w Polsce - i obejmuje cały łańcuch produkcji: od projektowania i symulacji działania, poprzez sprawdzenie prototypu, aż po proces drukowania.

Projektanci i inżynierowie Siemensa wspierają realizację projektów i zamówień zgłoszonych przez AMN, m.in. pomagając w konwersji projektów na pliki do druku. Potrzebne komponenty można następnie wydrukować za pomocą certyfikowanych medycznie drukarek 3D należących do firm partnerskich platformy.

Także dostawcy usług drukowania 3D w Polsce mogą w łatwy sposób dołączyć do platformy AMN, rejestrując się na stronie https://additive-manufacturing-network.sws.siemens.com/fight-coronavirus/.

- Gorąco zachęcamy polskich wykonawców specjalizujących się w druku 3D oraz szpitale do zarejestrowania się w bazie. Tą inicjatywą chcemy umożliwić placówkom medycznym uzyskanie szybszej odpowiedzi na ich potrzeby - podkreśla Mariusz Zabielski, CEO w Siemens Digital Industries Software.

Więcej informacji na temat druku przyrostowego i platformy AMN można znaleźć na stronach:

źródło: przemysl-40.pl