Hyundai Robotics otwiera biuro w Europie

| Gospodarka Roboty

Swoje europejskie biuro Hyundai Robotics otworzył w Ismaning, w Niemczech. Na Niemcy przypada około 37% zapotrzebowania na roboty w Europie. Lokalizacja korzystna jest również z uwagi na bliskość czterech państw Europy Zachodniej - Niemiec, Włoch, Francji i Hiszpanii - o "przeważającym zapotrzebowaniu na roboty" w porównaniu z innymi regionami. Dla Hyundaia istotny był także dogodny transport do Czech i na Słowację, gdzie znajdują się inni sprzedawcy Hyundai Motor Company i Kia Motors.

Hyundai Robotics otwiera biuro w Europie

Biuro w Europie zaoferuje europejskim klientom roboty przemysłowe Hyundai Robotics oraz pozostały asortyment robotyczny. Zarządzać będzie ponadto dostawami robotów dla koreańskich firm motoryzacyjnych zlokalizowanych w Europie Wschodniej.

W europejskim ośrodku znajduje się biuro, magazyn materiałów, salon wystawowy i centrum szkoleniowe. - Nie tylko będziemy poszukiwać nowych klientów poprzez agresywną sprzedaż, ale podejmiemy różne wysiłki, by poprawić zadowolenie obecnych klientów - powiedział Chang-Hun Lee, szef biura Hyundai Robotics Europe.

źródło: Robotics & Automation