Hyundai i Kia zainwestują 110 mln dolarów w start-up Arrival

| Gospodarka Silniki i napędy

Hyundai i Kia Motors zainwestują łącznie 100 mln euro (110 mln dolarów) w partnerstwo z brytyjskim start-upem Arrival, który specjalizuje się w pojazdach elektrycznych. Celem współpracy jest wprowadzenie na rynek atrakcyjnych cenowo małych i średnich samochodów dostawczych z napędem elektrycznym, przeznaczonych dla przedsiębiorstw oferujących usługi związane z transportem i przewozem osób. Hyundai przeznaczy na ten projekt kwotę w wysokości 80 mln euro, a Kia - 20 mln euro.

Hyundai i Kia zainwestują 110 mln dolarów w start-up Arrival

Brytyjski start-up Arrival założony w 2015 roku stworzył skalowalną platformę charakteryzującą się modułową konstrukcją - skateboard, która może być wykorzystywana w różnych typach pojazdów EV. Hyundai wskazuje, że opracowana architektura efektywnie pod względem finansowym łączy silnik elektryczny, pakiet akumulatorów i komponenty układu napędowego. W ramach partnerstwa firmy opracują samochody oparte o to rozwiązanie.

Start-up Arrival posiada zakłady produkcyjne i ośrodki badawczo-rozwojowe zlokalizowane w Niemczech, Singapurze, USA, Rosji i Wielkiej Brytanii. Obecnie przedsiębiorstwo prowadzi programy pilotażowe z firmami logistycznymi w Europie, wykorzystując pojazdy dostawcze oparte o technologię skateboard.

źródło: ORPA, Hyundai

Zobacz również