Europa głównym rynkiem hamulców do turbin wiatrowych

| Gospodarka Aktualności

Globalny rynek hamulców do turbin wiatrowych będzie się zwiększał w umiarkowanym tempie, średnio o 7% rocznie, aż do roku 2026. Wtedy, jak prognozuje Market Research Future, jego wartość przekroczy 400 mln dolarów.

Europa głównym rynkiem hamulców do turbin wiatrowych

Największy udział w rynku hamulców służących do zatrzymywania turbin podczas przeprowadzania prac konserwacyjnych, w razie wystąpienia ekstremalnych warunków pogodowych, czy też w przypadku awarii, będzie miał segment lądowych elektrowni wiatrowych. Segment instalacji offshore będzie się natomiast rozwijał najszybciej.

Pod względem geograficznym największy udział w tym rynku będzie miała Europa. Najszybciej popyt na hamulce do turbin wiatrowych będzie się zwiększał w Wielkiej Brytanii - ze względu na rosnącą tam liczbę tego typu instalacji na morzu. W Ameryce Północnej dotychczas największy rynek w USA będzie w okresie objętym analizą rozwijał się w dalszym ciągu najdynamiczniej. Z kolei w regionie Azji i Pacyfiku aktualnego lidera - czyli Chiny, w których energetyka wiatrowa rozwijała się głównie dzięki wsparciu rządowemu - pod względem tempa rozwoju wyprzedzą Indie.