Europa głównym rynkiem hamulców do turbin wiatrowych

Globalny rynek hamulców do turbin wiatrowych będzie się zwiększał w umiarkowanym tempie, średnio o 7% rocznie, aż do roku 2026. Wtedy, jak prognozuje Market Research Future, jego wartość przekroczy 400 mln dolarów.

Posłuchaj
00:00

Największy udział w rynku hamulców służących do zatrzymywania turbin podczas przeprowadzania prac konserwacyjnych, w razie wystąpienia ekstremalnych warunków pogodowych, czy też w przypadku awarii, będzie miał segment lądowych elektrowni wiatrowych. Segment instalacji offshore będzie się natomiast rozwijał najszybciej.

Pod względem geograficznym największy udział w tym rynku będzie miała Europa. Najszybciej popyt na hamulce do turbin wiatrowych będzie się zwiększał w Wielkiej Brytanii - ze względu na rosnącą tam liczbę tego typu instalacji na morzu. W Ameryce Północnej dotychczas największy rynek w USA będzie w okresie objętym analizą rozwijał się w dalszym ciągu najdynamiczniej. Z kolei w regionie Azji i Pacyfiku aktualnego lidera - czyli Chiny, w których energetyka wiatrowa rozwijała się głównie dzięki wsparciu rządowemu - pod względem tempa rozwoju wyprzedzą Indie.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Nowy rozdział w OMRON: specjalistyczny zespół od robotyki dla lepszej obsługi klientów
Aktualności
Bosch Rexroth patrzy w przyszłość z optymizmem po trudnym roku finansowym 2024
Aktualności
ABB planuje wydzielenie działu robotyki jako samodzielnej spółki
Roboty
Universal Robots i Mobile Industrial Robots zaprezentują nowe rozwiązania AI dla przemysłu podczas Automate 2025
Roboty
Locus Robotics przekracza 5 miliardów operacji picking – przełom w automatyzacji magazynów
Aktualności
VEGA po raz pierwszy na targach PLASTPOL
Powiązane treści
PGE uruchamia projekt monitoringu łopat turbin
General Electric opracował największe 12 MW turbiny wiatrowe
Rynek usług napraw i konserwacji elektrowni wiatrowych
Dania zdemontuje kilka tysięcy turbin wiatrowych

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów