Przewody sterownicze igus - gwarantowane 5 mln cykli zgięć

| Gospodarka Aktualności

Zaawansowaną serią przewodów chainflex M firma igus udowadnia, że jakość i niska cena idą w parze. Po czterech latach badań zaprezentowano nowe przewody sterownicze CF880/CF881 i CF890/CF891. Średnica zewnętrzna zredukowana nawet o 20% zapewnia mniejsze promienie gięcia. Pozwala to użytkownikowi zaoszczędzić przestrzeń montażową, miejsce w e-prowadniku oraz zredukować koszty. Seria przewodów chainflex M ma przetestowaną żywotność wynoszącą 5 milionów cykli i jest objęta 36-miesięczną gwarancją.

Przewody sterownicze igus - gwarantowane 5 mln cykli zgięć

Wysokiej jakości przewód do pracy w e-prowadnikach, w niskiej cenie! To była i jest obietnica, która przyświeca rozwojowi przewodów chainflex serii M, które igus wprowadził w 2013 roku. Od tego czasu wiele się wydarzyło, nie tylko w inżynierii mechanicznej, ale także w obszarze przewodów. Ze względu na rosnącą automatyzację potrzebne są coraz szybsze maszyny. W związku z tym konieczne jest opracowanie lżejszych i mniejszych przewodów, w celu zmniejszenia mas o dużym przyspieszeniu. Dlatego igus chce dalej rozwijać swoją ekonomiczną serię przewodów bez zwiększania kosztów.

Pierwszy przełom nastąpił w 2015 roku - zamiast miliona gwarantowanych cykli producent obiecał żywotność ponad 5 milionów cykli, a wszystko w tej samej cenie. Nowa seria przewodów chainflex M jest teraz dostępna jako przewody sterownicze z płaszczem zewnętrznym z PVC (CF880/CF881) lub iguPUR (CF890/CF891), w wersji ekranowanej lub nie. Przewody doskonale sprawdzają się przy krótkich przesuwach na prostych, klasycznych maszynach, takich jak na przykład obrabiarki kamienia, papieru lub drewna.

Przewody chainflex M - gwarantowana niezawodność w przystępnej cenie

Od ponad 25 lat firma igus specjalizuje się w rozwoju przewodów przeznaczonych do stosowania w e-prowadnikach. Firma testuje swoje produkty w realistycznych warunkach, we własnym laboratorium testowym o powierzchni 3800 m². Od czterech lat inwestuje w dalszy rozwój i długoterminowe badania swojej uznanej serii przewodów chainflex M. Testy laboratoryjne wykazały, że przewody te mogą z łatwością wytrzymać 5 milionów cykli. Na wszystkie przewody, w tym zoptymalizowaną serię chainflex M, igus daje unikalną gwarancję 36 miesięcy na całym świecie, opierając się na swoich danych testowych.

Firma igus zaprasza do udziału w energetycznych targach online, podczas których przedstawi więcej niezawodnych rozwiązań przeznaczonych dla branży. Spotkanie odbędzie się 10 września, o godzinie 11 - zarejestruj się na wydarzenie online.

źródło: igus