Produkt firmy Bosch uhonorowany German Innovation Award

| Gospodarka PLC, HMI, Oprogramowanie

German Innovation Award to nagroda, która podkreśla znaczenie innowacyjności. Przyznawana jest produktom, które wyróżniają się na tle istniejących rozwiązań, zwłaszcza pod względem komfortu użytkowania i oferowanych korzyści. Takim właśnie produktem jest ctrlX AUTOMATION.

Produkt firmy Bosch uhonorowany German Innovation Award

Innowacyjna architektura oprogramowania ctrlX AUTOMATION sprawia, że tradycyjne granice między układami sterowania, infrastrukturą informatyczną i Internetem Rzeczy zacierają się. Po raz pierwszy producenci maszyn mogą integrować, łączyć i aktualizować funkcje w sposób równie łatwy, otwarty i bezpieczny, jak na smartfonie. Aplikacje, które mogą być programowane w popularnych językach informatycznych, zmniejszają koszty prac projektowych o 30-50% i otwierają drzwi do nowego, bardziej elastycznego świata automatyzacji przyszłości.

Produkty zgłoszone do nagrody German Innovation Award są oceniane pod względem innowacyjności, korzyści dla użytkownika i oszczędności. Strategia innowacyjności powinna uwzględniać aspekty, takie jak wpływ na społeczeństwo i środowisko naturalne, zrównoważony rozwój oraz zużycie energii i zasobów. Ponadto w procesie oceny kluczową rolę odgrywają również takie czynniki, jak trwałość, gotowość do wprowadzenia na rynek, jakość i funkcje techniczne oraz oferowane korzyści i efekt synergii.

źródło: Bosch Rexroth

Zobacz również