ABB zainwestuje 43,5 mln dolarów w działalność R&D

| Gospodarka Aktualności

Firma ABB zainwestuje około 40 mln CHF (43,5 mln USD) w nowe obiekty badawczo-rozwojowe oraz powierzchnie biurowe dla swojego segmentu Motion and Industrial Automation w Turgi, w Szwajcarii. Inwestycja pozwoli ABB wzmocnić swoją pozycję w kilku obszarach o wysokim wzroście oraz rozszerzyć swoje możliwości w zakresie innowacji.

ABB zainwestuje 43,5 mln dolarów w działalność R&D

Budowa nowego budynku o powierzchni 7 tys. m², stanowiącego połączenie powierzchni biurowej i zaplecza badawczo-rozwojowego, ma się rozpocząć wiosną 2021 r. Obiekt będzie gotowy do użytku do 2024 r. W energooszczędnym budynku zostaną zastosowane inteligentne systemy ABB oraz technologie cyfrowe do dystrybucji mocy i sterowania systemami budynkowymi.

- To najważniejsza inwestycja, jaką poczyniliśmy w Szwajcarii w ciągu ostatniej dekady. Wzmocni ona globalne centrum doskonałości ABB w dziedzinie energoelektroniki od badań i rozwoju, aż po produkcję. Pracując nad wprowadzaniem innowacji, ABB będzie nadal przyczyniać się do poprawy efektywności energetycznej i zrównoważonego rozwoju w mobilności, przemyśle i infrastrukturze - teraz i w przyszłości - mówił Robert Itschner, krajowy dyrektor zarządzający ABB na Szwajcarię.

ABB działa w Turgi od 1967 roku i obecnie zatrudnia tam około 1100 osób w działach Motion i Industrial Automation oraz Energy Industries. W 48 tys. m² powierzchni obejmuje obszary produkcyjne, R&D oraz przestrzeń biurową. Zakład opracowuje i dostarcza rozwiązania z zakresu m.in. przetwornic trakcyjnych do pociągów, e-autobusów i tramwajów. Jako globalne centrum doskonałości, nowe obiekty pomogą w rozwoju tych technologii. ABB twierdzi, że inwestycja umożliwi jej dalsze wdrażanie zrównoważonych rozwiązań w jeszcze bardziej efektywny sposób.

źródło: Drives & Controls