Ford Motor zamyka spółkę joint venture

Ford Motor ogłosił, że zamyka spółkę joint venture prowadzoną z indyjskimi firmami Mahindra i Mahindra Ltd z powodu wielu wyzwań spowodowanych obecną pandemią. Podmioty w odrębnych oświadczeniach podały, że decyzja ta była podyktowana zmianami w gospodarce światowej w ciągu ostatnich 15 miesięcy, co spowodowało, że obie strony ponownie oceniły swoje priorytety dotyczące alokacji kapitału.

Posłuchaj
00:00

W październiku 2019 roku Ford i Mahindra ogłosili, że utworzą spółkę joint venture w Indiach, aby obniżyć koszty opracowywania i produkcji pojazdów na powstające rynki.

Parcie na fuzje lub sojusze w branży motoryzacyjnej wzrosło, ponieważ koszty rozwoju pojazdów elektrycznych i autonomicznych zmuszają firmy do oszczędzania swoich zasobów. Francuskie PSA i Fiat Chrysler Automobiles NV spodziewają się zamknięcia przedsięwzięcia wartego 38 mld dolarów w pierwszym kwartale 2021 roku.

Firma Mahindra oświadczyła, że podjęta decyzja nie będzie miała żadnego wpływu na plany spółki i zintensyfikuje działania związane z rozwojem elektrycznych SUV-ów.

Źródło: Reuters

Powiązane treści
Ford Motor zainwestuje prawie 2 mld dolarów w kanadyjskie fabryki
Branża motoryzacyjna w Polsce - silne wzrosty po pandemii
Mahindra poszukuje inwestorów dla jednostki budującej pojazdy elektryczne
Ford kupił humanoidy firmy Agility Robotics
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
Roboty do uprawy w pomieszczeniach
Roboty
Automatyczne paletyzatory i depaletyzatory
Roboty
Firma OMRON przedstawia robota mobilnego OL-450S - kompletne, autonomiczne rozwiązanie w zakresie transportu materiałów
Przemysł 4.0
Yale Lift Truck wprowadza telemetrię jako standard w wózkach widłowych – większa kontrola, mniej przestojów
Pomiary
Smart-VS EVO - przełamuje zasady systemów wizyjnych dzięki sztucznej inteligencji
Przemysł 4.0
Powstają nowe ciemne fabryki

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów