Ford Motor zamyka spółkę joint venture

| Gospodarka Aktualności

Ford Motor ogłosił, że zamyka spółkę joint venture prowadzoną z indyjskimi firmami Mahindra i Mahindra Ltd z powodu wielu wyzwań spowodowanych obecną pandemią. Podmioty w odrębnych oświadczeniach podały, że decyzja ta była podyktowana zmianami w gospodarce światowej w ciągu ostatnich 15 miesięcy, co spowodowało, że obie strony ponownie oceniły swoje priorytety dotyczące alokacji kapitału.

Ford Motor zamyka spółkę joint venture

W październiku 2019 roku Ford i Mahindra ogłosili, że utworzą spółkę joint venture w Indiach, aby obniżyć koszty opracowywania i produkcji pojazdów na powstające rynki.

Parcie na fuzje lub sojusze w branży motoryzacyjnej wzrosło, ponieważ koszty rozwoju pojazdów elektrycznych i autonomicznych zmuszają firmy do oszczędzania swoich zasobów. Francuskie PSA i Fiat Chrysler Automobiles NV spodziewają się zamknięcia przedsięwzięcia wartego 38 mld dolarów w pierwszym kwartale 2021 roku.

Firma Mahindra oświadczyła, że podjęta decyzja nie będzie miała żadnego wpływu na plany spółki i zintensyfikuje działania związane z rozwojem elektrycznych SUV-ów.

źródło: Reuters