Były szef automatyzacji Tesli zapowiada platformę typu no-code

| Gospodarka Aktualności

Luc Leroy, były szef działu automatyzacji w firmie Tesla, założył firmę, której celem jest dostarczenie pierwszej zautomatyzowanej platformy produkcyjnej konfigurowanej bez kodowania. Firma Full Speed ​​Automation, z siedzibą w Dolinie Krzemowej, zebrała 3,2 mln dolarów funduszy początkowych, na rozwój platformy Vitesse wspierany przez zespoły zlokalizowane w USA i Europie.

Były szef automatyzacji Tesli zapowiada platformę typu no-code

Platforma umożliwi szybkie konfigurowanie produkcji i modyfikacje, zarówno na nowych, jak i istniejących liniach produkcyjnych. Oprócz zapewnienia fabrykom elastyczności, uprości to pozyskiwanie danych i umożliwi monitorowanie produkcji za pomocą telemetrii w czasie rzeczywistym.

Luc Leroy pomógł rozwiązać główne problemy z automatyzacją, które Tesla napotkała, rozpoczynając produkcję Modelu 3, i sprawić, by produkcja pojazdu była opłacalna. Skonfigurował również elementy sterujące i architekturę oprogramowania dla linii produkcyjnych Modelu Y oraz samochodowych baterii.

- Zapewnienie elastyczności produkcji dzięki inteligentnej automatyzacji ma kluczowe znaczenie dla lepszej przyszłości. Nasza platforma podnosi jakość i poprawia warunki pracy; zwiększa również produktywność i identyfikowalność (traceability), i ma zasadnicze znaczenie dla ochrony naszej planety poprzez decentralizację produkcji oraz redystrybucję łańcuchów dostaw. Vitesse to brakujący, uniwersalny system operacyjny automatyki, który będzie wspierał tę transformację - przekonuje Luc Leroy.

źródło: Drives & Controls