Były szef automatyzacji Tesli zapowiada platformę typu no-code

Luc Leroy, były szef działu automatyzacji w firmie Tesla, założył firmę, której celem jest dostarczenie pierwszej zautomatyzowanej platformy produkcyjnej konfigurowanej bez kodowania. Firma Full Speed ​​Automation, z siedzibą w Dolinie Krzemowej, zebrała 3,2 mln dolarów funduszy początkowych, na rozwój platformy Vitesse wspierany przez zespoły zlokalizowane w USA i Europie.

Posłuchaj
00:00

Platforma umożliwi szybkie konfigurowanie produkcji i modyfikacje, zarówno na nowych, jak i istniejących liniach produkcyjnych. Oprócz zapewnienia fabrykom elastyczności, uprości to pozyskiwanie danych i umożliwi monitorowanie produkcji za pomocą telemetrii w czasie rzeczywistym.

Luc Leroy pomógł rozwiązać główne problemy z automatyzacją, które Tesla napotkała, rozpoczynając produkcję Modelu 3, i sprawić, by produkcja pojazdu była opłacalna. Skonfigurował również elementy sterujące i architekturę oprogramowania dla linii produkcyjnych Modelu Y oraz samochodowych baterii.

- Zapewnienie elastyczności produkcji dzięki inteligentnej automatyzacji ma kluczowe znaczenie dla lepszej przyszłości. Nasza platforma podnosi jakość i poprawia warunki pracy; zwiększa również produktywność i identyfikowalność (traceability), i ma zasadnicze znaczenie dla ochrony naszej planety poprzez decentralizację produkcji oraz redystrybucję łańcuchów dostaw. Vitesse to brakujący, uniwersalny system operacyjny automatyki, który będzie wspierał tę transformację - przekonuje Luc Leroy.

Źródło: Drives & Controls

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Silniki i napędy
WEG zwiększy zdolności produkcji silników elektrycznych we Włoszech
Aktualności
Rynek środków smarnych powoli pnie się w górę
PLC, HMI, Oprogramowanie
25 lat współpracy Phoenix Contact i Eplan
Aktualności
Stabilny wzrost na rynku obrabiarek
Przemysł 4.0
Pepperl+Fuchs prezentuje Digital Twin Starter Kit na Hannover Messe 2025 – rewolucja w IIoT
Przemysł 4.0
Już za miesiąc Warsaw Industry Automatica 2025
Powiązane treści
Europa słabo przygotowana do automatyzacji procesów biznesowych

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów