Faurecia Frames z Wałbrzycha inwestuje w autonomiczne roboty VersaBox

| Gospodarka Roboty

Umowa podpisana przez Faurecię i VersaBox przewiduje rozbudowę floty robotów, które przejmą większość zadań transportu wewnętrznego. Maszyny pozwolą w jeszcze większym stopniu wesprzeć personel w realizacji uciążliwych zadań transportowych w magazynie i przy liniach produkcyjnych. Obecnie inteligentne, pracujące bez operatora roboty VERSABOT, odpowiadają za 80 % zadań transportowych w fabryce foteli samochodowych.

Faurecia Frames z Wałbrzycha inwestuje w autonomiczne roboty VersaBox

Autonomiczne roboty transportowe w wałbrzyskich zakładach Faurecia Frames pracują już od 3 lat. Wprowadzanie unowocześnień, robotyzacja i cyfryzacja wykorzystywane są przez Faurecię do poprawy elastyczności oraz wydajności procesów produkcyjnych. Gwarantuje to m.in. skrócenie czasu wykonywania wielu czynności, ograniczenie ryzyka błędów oraz zwiększenie bezpieczeństwa. O wdrożeniu robotów AMR (Autonomous Mobile Robots), czyli autonomicznych platform transportowych, zadecydowała chęć usprawnienia przepływu ładunków.

Przejście z intralogistyki tradycyjnej na intralogistykę autonomiczną, opartą na robotach VERSABOT, przyniosło firmie wymierne korzyści.
VERSABOTY działają jak zgrany zespół cyfrowych pracowników. Inteligentne maszyny, pod kontrolą automatycznego systemu zarządzania flotą, są terminowe, niezawodne i całkowicie przewidywalne. Doskonale adaptują się we wspólnych przestrzeniach pracy z ludźmi, przejmując powtarzalne i najbardziej uciążliwe fizycznie zadania. Obecnie trudno nam sobie wyobrazić realizację procesów produkcyjnych bez pomocy VERSABOTÓW - wyjaśnia Bartłomiej Magiera, kierownik produkcji Faurecia Frames.

Perfekcyjna nawigacja dzięki sztucznej inteligencji

VERSABOTy doskonale radzą sobie z samodzielnym planowaniem tras i omijaniem przeszkód - zarówno statycznych, jak i dynamicznych. Dzięki temu doskonale współpracują z ludźmi i innymi maszynami transportu wewnętrznego. Poruszają się samodzielnie dzięki innowacyjnemu systemowi nawigacji TRUE AUTONOMY. Jest to zaawansowany algorytm sztucznej inteligencji, który umożliwia przemieszczanie się i adaptowanie do zmiennych warunków środowiska pracy.

Roboty VERSABOT można wdrożyć w każdym magazynie i w każdym zakładzie przemysłowym - niezależnie od branży i typu zadań transportowych. Potwierdzają to dotychczasowe działania firmy VersaBox, która dostarcza roboty transportowe m.in. dla przemysłu spożywczego i mechanicznego.

Faurecia Frames w Wałbrzychu wchodzi w skład francuskiego koncernu Faurecia. Należy on do pierwszej dziesiątki największych światowych dostawców motoryzacyjnych. Zatrudnia ponad 100 tys. pracowników w 266 fabrykach i 39 centrach konstrukcyjno-badawczych, walidacyjnych i rozwojowych na całym świecie. Wałbrzyska fabryka specjalizuje się w produkcji foteli przednich do samochodów osobowych. Dostarcza fotele w wersji manualnej i elektrycznej do takich marek jak Volkswagen, BMW, Ford czy Peugeot.

VersaBox jest dostawcą autonomicznych robotów transportowych klasy AMR oraz systemu AUTONOMY@WORK™. To kompletne rozwiązanie, które zawiera narzędzia do projektowania, symulacji (modelowania), realizacji i monitorowania systemów intralogistyki przemysłowej. Oferta VersaBox jest skierowana do sektora produkcyjnego i magazynowego.

Współpraca firm Faurecia i VersaBox trwa od 3 lat. Celem pierwszego etapu wspólnych działań była robotyzacja transportu komponentów pomiędzy spawalnią i malarnią. Synergia robotów i ludzi pozwoliła na usprawnienie procesów produkcyjnych i magazynowych. Właśnie rozpoczęty nowy projekt przewiduje robotyzację transportu gotowych elementów z malarni na linie montażowe.

Więcej informacji: https://versabox.eu/pl/news/amr-agv-w-fabryce-faurecia-frames/.

źródło: VersaBox