Baidu z ArcFoxem opracują autonomiczne taksówki

| Gospodarka Aktualności

Baidu, chiński producent technologii samochodów autonomicznych, podjął współpracę z marką pojazdów EV ArcFox należącą do koncernu BAIC Group. Działania te mają na celu wprowadzenie do masowej produkcji autonomicznej taksówki Apollo Moon. Cena jednostkowa ma wynosić 480 tys. RMB (75 tys. dolarów). Obserwatorzy rynku wskazują, że ta cena odpowiada ze jedną trzecią kosztów przeciętnego pojazdu autonomicznego poziomu czwartego.

Baidu z ArcFoxem opracują autonomiczne taksówki

W przeciwieństwie do wysokiej ceny produkcji przeciętnego pojazdu autonomicznego w branży - która zwykle osiąga ponad 1,5 miliona RMB za sztukę - Apollo Moon jest bardzo przystępny cenowo. Obniżony koszt produkcji umożliwi większy stopień skalowalności, napędzając powszechne wykorzystanie i zwiększającą się komercjalizację w pełni autonomicznych usług przewozowych w Chinach.

Trwałość operacyjną Apollo Moon oszacowano na ponad pięć lat i ma on zrewolucjonizować sektor transportowy, zapewniając niezawodne, długoterminowe usługi przewozu ładunków. Na konferencji prasowej firmy Baidu i ArcFox ogłosiły, że zamierzają w ciągu trzech lat wprowadzić flotę składającą się z 1000 jednostek Apollo Moon.

źródło: Robotics&aAutomation