Baidu rozszerza usługę robotaxi Apollo Go

| Gospodarka Aktualności

W dzielnicy Nanshan, w Shenzhen uruchomiono próbną eksploatację należącej do Baidu platformy car sharingowej Apollo Go, która osobom dojeżdżającym do pracy oferuje usługę robotaxi w oparciu o pojazdy autonomiczne. Shenzhen to siódme miasto w Chinach - po Pekinie, Szanghaju, Kantonie, Chongqing, Changsha i Cangzhou - w którym firma Baidu wprowadziła swoje usługi robotaxi.

Baidu rozszerza usługę robotaxi Apollo Go

Platforma Apollo Go została również upoważniona do świadczenia płatnych usług w Pekinie, w pierwszej w Chinach demonstracyjnej strefie komercyjnej jazdy autonomicznej. Baidu wyznaczył sobie ambitny cel rozszerzenia działalności Apollo Go na 65 miast w Chinach do 2025 r. i na 100 miast do roku 2030.

Dzielnica Nanshan w Shenzhen, w której znajdują się czołowe firmy technologiczne, w tym Tencent i Huawei, jest jednym z najgęściej zaludnionych obszarów w południowych Chinach. Użytkownicy będą mogli przywołać robotaxi za pośrednictwem aplikacji Apollo Go na jednej z około 50 stacji, w godzinach od 9.00 do 17.00.

Usługi będą koncentrować się wokół kluczowych punktów w centrum miasta, takich jak Shenzhen Talent Park, obejmując otaczające obszary mieszkalne, handlowe, rozrywkowe i kulturalne. Do końca 2022 r. obsługiwany obszar ma się poszerzyć i objąć ponad 300 stacji, zaspokajając stale rosnące potrzeby mieszkańców Shenzhen, związane z codziennymi przejazdami.

Jako pionier w dziedzinie autonomicznej jazdy w Chinach, jednostka Baidu Apollo oferuje wiodącą w branży technologię i zaawansowane rozwiązania. W trzecim kwartale 2021 r. autonomiczny minibus Apollo L4 przejechał testowo ponad 10 milionów mil. Koszt produkcji najnowszego modelu pojazdu robotaxi Apollo Moon został obniżony do 480 tys. yuanów za sztukę, a modele te są obecnie dodawane do usługi robotaxi Apollo Go.

źródło: Robotics & Automation