Baidu zrealizuje w Chinach projekt sieci 5G dla autonomicznej jazdy

| Gospodarka Komunikacja

Baidu, chiński odpowiednik amerykańskiego koncernu Google, ogłosił, że jego jednostka biznesowa ds. autonomicznych samochodów, Apollo, wygrała przetarg na realizację projektu sieci 5G przeznaczonej dla motoryzacji w Chengdu. Wartość tego przetargu opiewała na 105 mln yuanów (16,1 mln dolarów). W ramach projektu Baidu Apollo opracuje 30-kilometrowy odcinek inteligentnych dróg demonstracyjnych w Singapore-Sichuan Hi-Tech Innovation Park.

Baidu zrealizuje w Chinach projekt sieci 5G dla autonomicznej jazdy

Jest to pierwszy tego rodzaju projekt realizowany w prowincji Syczuan, który pozwoli rozszerzyć obecne portfolio przedsięwzięć transportowych Baidu Apollo w Chinach, wykorzystujących zasoby firmy w zakresie infrastruktury opartej o AI. Działania te mają utorować drogę do cyfrowej transformacji transportu i zarządzania miejskiego. Baidu zamierza również zbudować opartą na sieci 5G strefę demonstracyjną dla pojazdu połączonego z internetem, która będzie wspierać badania i testy rozwojowe, a także przyszłe zastosowania komercyjne.

Po zakończeniu realizacji przedsięwzięcia Baidu ma na celu uruchomienie usług autonomicznej jazdy dla mieszkańców Chengdu, w tym samojezdnych busów i taksówek, oraz stworzenie inteligentnych aplikacji transportowych.

źródło: Robotics&Automation

Zobacz również