Znamy zwycięzców Robo Challenge 2021

W Zamku Topacz tuż koło Wrocławia odbyły się Robo Challenge - pierwsze w Polsce profesjonalne zawody poświęcone programowaniu robotów przemysłowych, systemom automatyki przemysłowej, sterowań, bezpieczeństwa, wizji, oprzyrządowania oraz narzędzi do robotów. Na specjalnie zaplanowanej i wykonanej ścieżce zadań i aplikacji zrobotyzowanych rywalizowały firmy zawodowo zajmujące się integracją robotów i budową stanowisk zrobotyzowanych oraz uczelnie techniczne z całego kraju.

Posłuchaj
00:00

Stanowiska konkursowe wyposażone zostały w roboty przemysłowe firmy FANUC dostosowane do różnego rodzaju aplikacji - robotów współpracujących, poprzez szybkie i precyzyjne roboty typu scara czy delta, aż po niezawodne LR Mate 200iD czy M10iD/12 stosowane do zadań montażowych oraz maszyny obróbcze. Oprócz robotów przemysłowych na stanowiskach znalazł się robot transportowy AMR oraz nowoczesne systemy bezpieczeństwa, systemy wizyjne, kontroli siły, sterowniki PLC, napędy, a także najnowsze narzędzia i elementy automatyki.

W pierwszym dniu zawodów

 
Robo Trendy - zwycięzcy pierwszego dnia zawodów

W drugim dniu zawodów Robo Challenge, w zmaganiach niezwykle zdolnych studentów zwyciężył zespół Wojskowej Akademii Technicznej z Warszawy w składzie: opiekun dr inż. Jarosław Panasiuk i zawodnicy - Adrianna Adamus-Chodorowska, Szymon Szafranek i Rafał Paszko. Miejsce drugie zajęła Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza, a trzecie - Politechnika Wrocławska.

 
WAT - zwycięzcy drugiego dnia zawodów

Partnerami technologicznymi zawodów #RC2021 były firmy FANUC Polska, SICK, Schunk, Lenze, Versabox, Troax oraz Tech-System.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Druk 3D w przemyśle lotniczym i kosmicznym
Zasilanie, aparatura nn
Enea buduje magazyn energii
Roboty
Materiały eksploatacyjne do spawania
Roboty
Współpraca ludzi i robotów - czy to dobry kierunek?
Aktualności
Sprzęt do prac leśnych
Pomiary
Nowy prezes Mitutoyo Europe i nowy plan rozwoju

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów