W Kanadzie rusza Centrum Obrony Infrastruktury Krytycznej firmy Siemens

| Gospodarka Bezpieczeństwo

Otwierając w miejscowości Fredericton, w kanadyjskiej prowincji New Brunswick, Centrum Obrony Infrastruktury Krytycznej (CIDC), Siemens zwiększa swoją globalną ofertę cyberbezpieczeństwa. Usługi świadczone przez Centrum obejmą m.in. doradztwo, zarządzanie i działalność badawczą. To pierwszy tego typu obiekt w historii działalności firmy, który będzie poświęcony ochronie infrastruktury krytycznej (CIP) i skoncentrowany w szczególności na urządzeniach przemysłowych (OT).

W Kanadzie rusza Centrum Obrony Infrastruktury Krytycznej firmy Siemens

Spółka Siemens AG zainicjowała program cyberbezpieczeństwa w 1986 roku i była jedną z pierwszych firm, które promowały holistyczne podejście do tego zagadnienia. Obecnie Grupa Siemensa prowadzi pięć globalnych centrów bezpieczeństwa i zatrudnia ok. 1300 ekspertów pracujących nad zabezpieczeniem infrastruktury klientów. Zespół ekspertów nowego ośrodka będzie odpowiadał na potrzeby w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego i fizycznego Kanady, a także realizował projekty z USA, Europy i Bliskiego Wschodu.

- Powołanie do życia Centrum Obrony Infrastruktury Krytycznej jest celną odpowiedzią na wyzwania współczesnego świata. Rozwiązania cyfrowe z tego obszaru są dziś obecne praktycznie w każdej branży, w każdym miejscu na świecie. Ich rozwój jest kluczowy dla bezpieczeństwa. Dlatego także Siemens Polska aktywnie współpracuje nad rozwiązaniami dotyczącymi cyberbezpieczeństwa z klientami, których działalność jest związana z infrastrukturą krytyczną naszego kraju. Jednocześnie, mając na uwadze ogromną dynamikę zmian i wyzwań w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, stale dostosowujemy nasze usługi i rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa cyfrowego dla obecnych i przyszłych klientów firmy - komentuje inwestycję Jarosław Pacewicz, pełnomocnik ds. cyfryzacji i bezpieczeństwa produktów oraz rozwiązań w Siemens Smart Infrastructure Poland.

źródło: Siemens

Zobacz również