Siemens likwiduje działalność w Rosji

| Gospodarka Aktualności

W wyniku wojny na Ukrainie firma Siemens opuści rynek rosyjski. Wszczęto właśnie postępowanie w sprawie likwidacji działalności produkcyjnej i wszelkiej działalności gospodarczej w przemyśle. Siemens ujawni skutki finansowe tej decyzji w ramach ogłoszenia wyników za drugi kwartał 2022 r.

Siemens likwiduje działalność w Rosji

Po rozpoczęciu wojny Siemens wstrzymał wszystkie nowe transakcje i dostawy międzynarodowe do Rosji i na Białoruś. Kompleksowe sankcje międzynarodowe oraz obecne i potencjalne kroki mają wpływ na działalność firmy w Rosji, w szczególności na obsługę i konserwację kolei.

- Potępiamy wojnę na Ukrainie i postanowiliśmy przeprowadzić uporządkowany proces likwidacji naszej przemysłowej działalności w Rosji. Nie była to łatwa decyzja, biorąc pod uwagę nasz obowiązek dbałości o pracowników i wieloletnie relacje z klientami na rynku, na którym działamy od prawie 170 lat. Oceniamy wpływ na naszych pracowników i będziemy nadal wspierać ich najlepiej, jak potrafimy. Jednocześnie udzielamy pomocy humanitarnej naszym kolegom i narodowi Ukrainy oraz wspieramy społeczność międzynarodową w apelach o pokój - powiedział Roland Busch, prezes i CEO Siemens AG.

Firma Siemens będzie prowadzić proces zakończenia działalności zgodnie z wymogami regulacyjnymi i sankcjami międzynarodowymi.

źródło: Siemens

Zobacz również