Sztuczna inteligencja zarządza najnowocześniejszym data center w regionie bałtyckim

| Gospodarka Aktualności

Firma Siemens wdrożyła zintegrowane oprogramowanie do sterowania infrastrukturą krytyczną w największym i najnowocześniejszym centrum danych w regionie Morza Bałtyckiego. Oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji zapewnia bezpieczne zasilanie i optymalizuje procesy chłodzenia tallińskiego Greenergy. Centrum danych w Estonii jest zasilane energią odnawialną, z możliwością sprzedaży ciepła odpadowego.

Sztuczna inteligencja zarządza najnowocześniejszym data center w regionie bałtyckim

Nowe centrum danych ma 14,5 tys. m² powierzchni. Jest pierwszym z trzech tego typu obiektów w regionie bałtyckim. Kompleks spełnia wszystkie najwyższe międzynarodowe standardy bezpieczeństwa, a przy tym pozwoli nam osiągnąć wydajność energetyczną wyższą o 25% niż średnia rynkowa.

Greenergy Data Center w Tallinie jest doskonałym przykładem na to, jak dzięki cyfrowym rozwiązaniom i usługom można niezawodnie i ekologicznie zarządzać wielkimi obiektami. Zestaw składający się z oprogramowania do zarządzania budynkiem (BMS), zarządzania energią i zasilaniem (EPMS) oraz inteligentnej, wykorzystującej uczenie maszynowe, technologii optymalizacji procesów chłodzenia White Space Cooling Optimization (WSCO) pozwoli znacząco obniżyć zużycie energii, zapewnić ochronę termiczną i niezawodne działanie infrastruktury krytycznej.

Sterowanie w obiekcie zapewnia Desigo CC spółki Siemens Smart Infrastructure. To zintegrowana, inteligentna platforma do zarządzania budynkiem, która pozwala operatorom monitorować, wizualizować i optymalizować wszystkie systemy budynkowe, wydajność energetyczną i procesy chłodzenia. Automatyka budynkowa Siemensa umożliwia także dystrybucję nadmiaru energii do firmy ciepłowniczej.

źródło: Siemens